Zbrojovka zvládla přípravné utkání a porazila Skalicu

Zbrojovka zvládla přípravné utkání a porazila Skalicu

B r n o - Domácí fotbalisté zaznamenali výborný start do utkání a nakonec si vítězství pohlídali i přesto, že se soupeři podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Dva góly si připsal aktivní Michal Škoda.

Domácí Zbrojovka - v sestavě po delší době s uzdraveným Melichárkem - vstoupila do přípravného utkání výborně a již v 11. minutě šla do vedení. Malíkovu ránu sice ještě dokázal vykopnout jeden z hostujících stoperů, Michal Škoda ovšem dokázal míč vrátit na místo určení.

Brňané pokračovali v aktivitě a po dalších čtyřech minutách hry mohli své vedení zdvojnásobit. Klánovi ale ve vyložené šanci zakončení nevyšlo. Zvýšit vedení domácího celku se tak nakonec podařilo až ve 28. minutě. Michal Škoda přesprintoval Petrovského a zakončil přesně mezi Hajdúchovy nohy. Škoda si tak připsal svůj druhý zásah v zápase.

Netrvalo dlouho a Zbrojovka si zaknihovala i třetí branku. Lutonský se ve 34. minutě prosadil na hranici vápna a následně našel přesnou přihrávkou Donneila Moukanzu, jemuž stačilo nastavit nohu a dorazit míč do sítě.

Skalica však dokázala na brněnský třetí zásah bleskově zareagovat a ve 37. minutě se dočkala snížení. Šebesta se uvolnil až k malému vápnu a nachystal míč Lukáši Švrčkovi, jenž neměl problém snížit na rozdíl dvou branek. Do přestávky se již skóre nezměnilo, Zbrojovka tedy po první půli vedla 3:1.

Hosté provedli před druhým poločasem hned šest změn a doufali, že se jim podaří zvrátit průběh utkání. Šance ovšem dlouho nepřicházely na jedné, či druhé straně. Zajímavě vypadal Malíkův lob, který se ovšem mezi tyče nevešel. Hostující Mazan se dostal do šance v 72. minutě, dobrý zákrok si však po dvou minutách na hřišti připsal domácí gólman Doležal.

O tři minuty později mohlo udeřit na druhé straně a znovu to byl Škoda, který zahrozil. Jeho střelu na zadní tyč ale vytáhl Lupač. Hosté se nakonec přece jen dočkali kontaktní branky. V 79. minutě se za brněnskou obranu dostal Lubomír Ulrich, který dokázal přelobovat vybíhajícího Doležala.

Skalica ještě v samotném závěru sahala po vyrovnání. V poslední minutě hry se do zakončení dostal Fialka, Doležal ale znovu zasáhl výborně. Zbrojovka své jednobrankové vedení uhájila a v přípravném utkání se slovenskou Skalicí si připsala výhru 3:2.

Škoda po Skalici: Gólů mohlo být i víc
12.10.2015 | Martin Lísal

Škoda po Skalici: Gólů mohlo být i víc

B r n o - Hlavní postavou zápasových statistik v přípravném duelu proti Skalici byl bezesporu...
Někdy jsme byli až příliš bohorovní, hodnotí Kotal přípravu se Skalicou
09.10.2015 | Martin Lísal

Někdy jsme byli až příliš bohorovní, hodnotí Kotal...

B r n o - V pátek odpoledne přivítali Brňané na svém stadionu nováčka slovenské nejvyšší soutěže -...
Zbrojovku prověří slovenský nováček - MFK Skalica
08.10.2015 | Martin Lísal

Zbrojovku prověří slovenský nováček - MFK Skalica

B r n o - Zbrojovka i tentokrát vyplní reprezentační přestávku přípravným utkáním. V pátek od 15...

Fotogalerie

Všechny fotografie