Zbrojovku prověří slovenský nováček - MFK Skalica

Zbrojovku prověří slovenský nováček - MFK Skalica

B r n o - Zbrojovka i tentokrát vyplní reprezentační přestávku přípravným utkáním. V pátek od 15 hodin nám bude soupeřem slovenský prvoligový nováček - MFK Skalica. Hraje se na Srbské, vstup na utkání je zdarma.

Trenér Kotal nechtěl příliš specifikovat, v jaké sestavě tým nastoupí. "Je tam několik otazníků, co se týče zdravotního stavu hráčů, navíc Weber, Brigant a Chrien jsou na reprezentačních srazech. Vypomohou nám hráči juniorky."

Pozitivní zprávou je, že s týmem naplno trénuje gólman Dušan Melichárek, který zatím v sezoně vinou zdravotních problémů odchytal jen dva ligové zápasy.

Pro zápas bude otevřena hlavní krytá tribuna (sektory A, B a VIP). Vstupné je zdarma.

Profil soupeře

MFK Skalica je letošním prvoligovým nováčkem slovenské soutěže. Celek ze Záhorie postoupil do ligy administrativně ze druhého místa, nahradil Košice, které nesplnily licenční podmínky.

Mužstvo, vedené exbrněnským koučem Alešem Křečkem, je v tabulce prozatím desáté, když nastřádalo stejný počet bodů. V kádru nalezneme několik známých jmen - Ivana Lietavu či Marka Hlinky, který v klubu hostuje z pražské Dukly. Za Slavii odehrál šest ligových zápasů Lukáš Fialka, na Srbskou mimochodem nemá dobré vzpomínky - odehrál celý jarní zápas, ve kterém Brno zvítězilo 3:0.

Bránu stráží někdejší slovenský reprezentant Ľuboš Hajdúch, kterž se může pyšnit například skalpem Francie (Slovensko vyhrálo v březnu 2006 v Paříži 2:1). Kanonýrem mužstva aktuálně není Lietava, ale čtyřgólový Michal Gašparík, kterého si pamětníci vybaví v dresu Mostu či Teplic. V říjnu roku 2006 dokázal na Srbské v utkání Zbrojovky s Mostem skórovat a přispěl tak k remíze 1:1.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...