pátek 8.11.2019

5 Zbrojovka Brno
0 Prostějov
15.kolo

sobota 23.11.2019

1 Pardubice
2 Zbrojovka Brno
16.kolo

pátek 10.1.2020

2 FK Blansko
7 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 18.1., 13:00

Dunajská Streda
Zbrojovka Brno
TL

neděle 19.1., 10:30

Nitra
Zbrojovka Brno
TL

středa 22.1., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 25.1., 10:00

Zbrojovka Brno
Baník Ostrava
TL

pondělí 27.1.

???
Zbrojovka Brno
TL

středa 29.1., 18:00

???
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 8.2.

Trenčín
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 15.2., 11:00

Zbrojovka Brno
Podbrezová
příp.

středa 19.2.

Petržalka
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2., 10:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

pátek 28.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Akademie FC Zbrojovka Brno

Klub FC Zbrojovka Brno se může pyšnit velmi kvalitní prací s mládeží, což dokazuje početný seznam mládežnických reprezentantů, které se daří dále úspěšně adaptovat do nejvyšších seniorských soutěží. Jelikož jsme si vědomi, že je to nejlepší vizitka pro klub pracující s mládeží, chceme podmínky pro práci s talentovanými fotbalisty nadále zlepšovat. Mládežnická akademie FC Zbrojovky Brno využívá kromě areálu tréninkového centra mládeže (TCM) v Brněnských Ivanovicích a další hrací plochy některých fotbalových klubů. (Sparta, Tuřany, Chrlice, Rajhradice, Jundrov a dalších)

Pro kvalitní a komplexní výchovu talentované mládeže je v akademii vytvořen fungující systém, jehož součástí je klubová koncepce výchovy, kvalitní a zodpovědná práce profesionálních trenérů mládeže určitých věkových kategorií, organizace úseku mládeže, obětavá práce externích trenérů a všech dalších lidí podílejících se na rozvoji talentu budoucích brněnských reprezentantů.

Při školeních a doškoleních trenérů, které organizuje JmKFS se trenéři mládeže akademie Zbrojovky Brno podílí na vzdělávání dalších trenérů regionu, přenášení poznatků a tréninkových metod, vytváření vztahů mezi kluby a hlavně prohloubení komunikace směrem k veřejnosti.

Práce s mládeží začíná již v předškolním věku. Klub pořádá celoroční nábory a prázdninové příměstské kempy, kde se děti učí fotbalové základy s míčem, všestrannou tělesnou přípravu a získávají vztah k fotbalu a klubu FC Zbrojovka Brno. Chlapci jsou pod dohledem profesionálního trenéra a ti nejšikovnější jsou vybráni do nejmladší přípravky (U6/U7). V kategoriích od U8 do U11 už chlapci poznávají atmosféru soutěžních utkání v rámci města Brna.

Družstva v kategorii přípravek využívají pro trénink, utkání a turnaje sportovní areály ZŠ Janouškova, v Jundrově a na Srbské.

Jako velmi pozitivní vnímáme vzhledem k snadnějšímu přechodu hráčů kategorie starších přípravek (U11) do kategorie žáků (velikost hřiště, kvalita soupeře, délka utkání), zařazení tohoto družstva do soutěže městského přeboru mladších žáků.

Žákovská družstva U12 až U15 hrají soutěže řízené FAČR pro Moravu. Družstva jsou průběžně doplňována novými talentovanými hráči z regionálních klubů. Nadstandardní podmínky nejenom pro hráče kategorie U15/U14FC Zbrojovky Brno, ale i talentované hráče klubů Jihomoravského kraje vytváří projekt Regionální fotbalové akademie (RFA).

Kromě účinkování našich družstev ve svých soutěžích se snažíme zajistit pro jednotlivá družstva i kvalitní konfrontaci s nejlepšími družstvy ČR a zahraničí ve formě turnajů a přípravných utkání.

Klub úzce spolupracuje se ZŠ Měšťanská v Tuřanech. Zde navštěvují hráči FC Zbrojovka Brno a RFA sportovní třídy se zaměřením na fotbal. Ve sportovních třídách (6. – 9. ročník) je upravený rozvrh tak, aby hráči mohli trénovat i v dopoledních hodinách a absolvují celkem 6 hodin TV v rámci týdenního rozvrhu. Na skončenou školní výuku navazují odpolední tréninky. Učitelé TV jsou zároveň i hlavními trenéry či asistenty žákovských družstev a dbají na to, aby se hráči řádně věnovali i školním povinnostem.

Dorostenecké kategorie (U16 – U19) jsou zařazeny do projektu Klubových akademií. Tento projekt zajišťuje maximální podmínky pro rozvoj a výchovu hráčů. Celkem je těchto akademií v ČR jenom 10 a na zajištění chodu se podílí FAČR, FC Zbrojovka Brno, Jihomoravský kraj a město Brno.

Pro hráče je důležité vypořádat se nejen s přechodem do dorostu, ale i s přechodem na střední školu. Ve fotbale i ve škole jsou na ně kladeny větší nároky a ne každý se s těmito změnami umí dostatečně rychle vypořádat. Hráči absolvují náročný týdenní dopolední program (3x TJ - pondělí středa, čtvrtek) a 4 – 5x odpolední tréninkový program.

U tří dorosteneckých družstev jsou profesionální trenéři, kteří se snaží v rámci možností spolu s rodiči následky těchto změn eliminovat. Akademie úzce spolupracuje se Sportovním gymnáziem Ludvíka Daňka, s Moravským gymnáziem, střední školou ELDO a dalšími středními školami v Brně a okolí.

Trenéři dorostu jsou držitelé nejvyšších trenérských licencí, mnozí z nich jsou i bývalými ligovými hráči a mají tak možnost bohatými zkušenostmi pomáhat svým svěřencům na cestě za fotbalovou slávou. Dalším cílem akademie je vytvořit v týmech kvalitní a zdravou konkurenci, která umožní hráčům rozvíjet jejich talent. Podobně jako u žákovských kategorií spolupracujeme s kluby z celé jižní Moravy při doplňování a zkvalitňování kádrů našich dorosteneckých družstev.

Hráči jsou sledováni nejen trenérem A a B mužstva, ale i vedením klubu a těm nejtalentovanějším jsou na základě jejich výkonů nabídnuty profesionální smlouvy.

Věříme, že celkové podmínky, které akademie FC Zbrojovky Brno pro hráče vytváří, pomáhají hráčům spolu s jejich vnitřní motivací k cestě za jejich snem.

Jsme na jedné lodi! Hodnota neznamená, když se vyhraje… Hodnota je radost, energie, vášeň, emoce.

 

Aktuality

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

29.8.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz