Někdy jsme byli až příliš bohorovní, hodnotí Kotal přípravu se Skalicou

Někdy jsme byli až příliš bohorovní, hodnotí Kotal přípravu se Skalicou

B r n o - V pátek odpoledne přivítali Brňané na svém stadionu nováčka slovenské nejvyšší soutěže - celek MFK Skalica. Ve svižném utkání, plném zajímavých momentů, Zbrojovka nakonec zvítězila 3:2.

Zbrojovka odstartovala dobře a postupně si vypracovala tříbrankový náskok, nakonec ale z duelu bylo drama. "Prvních třicet minut bylo velmi dobrých. Vytvářeli jsme si šance, stříleli branky. Poté jsme ovšem začali hrát staticky, málo kombinovali a ztrátami dovolili soupeři vrátit se do hry, navíc přišel zbytečný gól po chybě v rozehrávce," shrnul kouč Kotal průběh první půle.

V té druhé byl obraz hry podobný - jen s tím rozdílem, že se trefil pouze soupeř. "Dokud jsme kombinovali, do šancí jsme se dostávali. Oba soupeři prostřídali, ke konci jsme se dostali trochu pod tlak. Utkání ukázalo, že problémy stále máme, je na čem pracovat," ví Kotal.

Duel nabídl spoustu momentů, které bychom v ostré bitvě o ligové bitvy možná nespatřili. "Místy jsme hráli hodně bohorovně a najednou z toho byl průšvih, který se musel řešit. Po výborném okamžiku přišla laciná ztráta. Na druhou stranu, ligová sestava bude pravděpodobně jiná," naznačil kouč, že při tvorbě dnešní jedenáctky musel z různých důvodů poměrně improvizovat.

Chyběli Košťál, Pašek, Řezníček či Keresteš, na reprezentačních srazech je trio Weber, Brigant a Chrien. Na lavičce seděl jen náhradní gólman a tři junioři, všichni se postupně dostali do hry. "Pašek, Šural i Řezníček by měli být od pondělka k dispozici, Košťál už trénuje teď. Pozitivem je návrat Melichárka, jsme rádi, že si po delší době zachytal. Čeká nás Bohemka, což je alfa a omega celého týdne a veškerá příprava k tomu bude směřovat."

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...