V Ostravě nerozhodně, bod vystřelil Štepanovský

V Ostravě nerozhodně, bod vystřelil Štepanovský

O S T R A V A - Zbrojovka se ve 30. kole vydala do Ostravy. Zajímavé utkání přineslo velké množství šancí a také dvě branky. Na gól Buchty odpověděl 12 minut před koncem brněnský Štepanovský a duel tak dospěl k remíze.

Zbrojovka mohla mít do utkání nástup jako hrom. Hned ve čtvrté minutě se totiž k centru odhodlal Fousek, jehož pokus našel Tondu Růska, který si v dobré pozici našel míč, ale jeho střela nebyla dostatečně přesná, ani dostatečně razantní. Na druhé straně se do šance dostal Tetour, jeho pokus tečoval jeden z obránců mezi tři tyče, ale Berkovec si poradil a míč vytěsnil mimo branku.

Velké šance přinesly i rohové kopy. Na straně jedné se prezentoval Buchta, k němuž vyplaval míč po prodlouženém rohu, ale z dobré pozice netrefil branku Zbrojovky. O chvíli později se po rohu dostal k hlavičce Pernica, který poslal, podobně jako Buchta, míč mimo prostor brány. Poločas tak branku nepřinesl a oba celky si do druhé půle nesly stejnou šanci na výhru.

Hned z kraje druhého poločasu mohl zahrozit Růsek, ale ten musel ve vápně Baníku čelit velké převaze a o míč přišel. První gól utkání přišel v 53. minutě, kdy se prosadil David Buchta, jenž obral bránícího hráče Brna o míč a svůj brejk zakončil ranou o pravou tyč - 1:0. Baník vstřelený gól nakopl a Zbrojovka musela reagovat. Do hry se tak podíval Jan Hladík a Jakub Přichystal. Odpovědět mohl v 69. minutě Růsek, který mohl využít centru Hladíka, ale brněnský útočník nedokázal trefit v dobré pozici branku.

Navýšit vedení Baníku mohl agilní Tetour, který se octl ve stejné pozici, jako skórující Buchta, narozdíl od svého spoluhráče ale branku Berkovce netrefil. Velkou šanci spálil o chvíli později Filo, který dostal pas do vápna, ale proti němu perfektně vyběhl Berkovec a jeho střelu vyrazil. Klíčový okamžik se odehrál v 75. minutě, kdy Damiána Bariše vystřídal další slovenský legionář - Peter Štepanovský. Ten s totiž po čtyřech minutách na hřišti dostal k přetaženému centru Hladíka a přesnou ranou srovnal - 1:1.

Zbrojovka mohla devět minut před koncem jít dokonce do vedení. Pachlopník si vzal na starost volný kop na hranici vápna, jeho střílený centr prolétl klubkem těl a zastavil se až o levou tyč. Na skóre už se poté nezměnilo nic a Brňané si tak domů odvezou bod za remízu 1:1..

Jan Hladík: Chceme se o to ještě porvat
A-tým
04.05.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Jan Hladík: Chceme se o to ještě porvat

B r n o - Útočník Jan Hladík naskočil do utkání v Ostravě tentokrát v pozici střídajícího hráče. A...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Ostravě
A-tým
02.05.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Ostravě

B r n o – Na hřišti ostravského Baníku vyválčila Zbrojovka čtrnáctý venkovní bod v této sezóně. Za...
Peter Štepanovský: Bod je málo, musíme bojovat dál
A-tým
02.05.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Peter Štepanovský: Bod je málo, musíme bojovat dál

B r n o – Peter Štepanovský potřeboval jen čtyři minuty na hřišti k tomu, aby vstřelil svůj čtvrtý...

Fotogalerie

Všechny fotografie