VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Ostravě

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Ostravě

B r n o – Na hřišti ostravského Baníku vyválčila Zbrojovka čtrnáctý venkovní bod v této sezóně. Za normální situace by to jistě byl solidní počin, s ohledem na tabulkovou realitu ovšem Zbrojováci příliš spokojení nebyli.

„Bylo to svižné utkání, oba mančafty předváděly zajímavý ofenzivní fotbal, obě mužstva chtěla vyhrát. Útoky se střídaly na obě strany, bohužel padlo jen po jedné brance na každé straně, utkání by si zasloužilo lepší výsledek. Zápas jsme dotahovali, takže s bodem nakonec musíme být spokojeni, v závěru jsme totiž nenašli správnou mušku, abychom zápas otočili v náš prospěch,“ hodnotil devadesát minut hry trenér Zbrojovky Dostálek.

Ten byl nucen sáhnout k několika změnám v sestavě – čtyři žluté karty vyřadily ze hry Hlavicu, dohoda klubů zase Reitera, který v Brně hostuje právě z Baníku. Jen na lavičce začali duel Štepanovský s Hladíkem, do jeho průběhu ovšem nakonec výrazně zasáhli jako střídající hráči. První vstřelil gól, druhý mu na něj přihrál. „Střídání se nám povedlo. Hráči hru sledovali, viděli vývoj a situace, věděli, jak se chovat. Dostali před vstupem na hřiště pokyny a splnili je skoro stoprocentně,“ chválil Dostálek čerstvé síly. A po utkání už věděl, že další změny se týmu nevyhnou ani příští víkend, neboť čtvrté žluté karty viděli Růsek s Čermákem.

Baník pět zápasů v řadě neprohrál, naposledy zvítězil v Olomouci. Proti Zbrojovce se nakonec prosadil jednou, v úvodu druhé půle. „Naše hra do defenzivy se zlepšila. Věděli jsme, že jdeme proti velice kvalitnímu soupeři, hráči pracovali zodpovědně od hrotového až po obránce. Vraceli se do bloku, pár možností jsme soupeři nabídli, působili jsme ale kompaktnějším dojmem, než v posledních zápasech,“ všiml si Dostálek. „Inkasovanému gólu předcházela špatně vyhodnocená situace, což soupeř ztrestal.“

Na pozápasové tiskovce byla diskutovaným tématem i pokuta, kterou hráči obdrželi za minulé zápasy. „Přístup k zápasu byl lepší, než proti Teplicím. Hráči byli agresivnější, důraznější,“ uzavřel kouč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...