Zápas plný obratů rozhodl vlastní gól, Zbrojovka jede z Chrudimi s prázdnou

Zápas plný obratů rozhodl vlastní gól, Zbrojovka jede z Chrudimi s prázdnou

CH R U D I M - Ve 29. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zajížděla Zbrojovka do Chrudimi. V zápase, ve kterém už ani jednomu celku o nic nešlo, mohli diváci vidět hned dva obraty. Nejprve Zbrojovka otočila skóre dvěma zásahy Michala Ševčíka, v závěrečné dvacetiminutovce se ovšem totéž povedlo Chrudimi. Zbrojovka tak z posledního výjezdu sezóny body nevytěžila.

Úvodní velkou šanci si vypracovala domácí Chrudim, kterou mohl do vedení poslat už v šesté minutě Sokol, ale po odvráceném rohu trefil pouze boční síť. O malou chvíli se navíc k hlavičce dostal Firbacher a rozezvučel břevno brankáře Šimana. Lehká pasivita Zbrojovky hrála do karet Chrudimi, která toho dokázala využít v 28. minutě, kdy byl rohový kop sražen jen do vápna, odkud jej Jan Řezníček poslal do sítě.

Byť se Zbrojovka v první půli do akce skoro nedostala, přece jen se dočkala srovnání. Přízemní centr Kohoutka z pravé strany prošel přes Řezníčka až k Michalu Ševčíkovi, který neměl potíž s posláním míče do sítě. Flintě se po vyrovnání naskytly ještě dvě příležitosti. Nejprve Čermák pálil nad branku domácích a o chvíli později Jakub Řezníček o kousek nedosáhl na Ševčíkův pas. Poločas tak zakončil hvizd rozhodčího za stavu 1:1.

Ve druhém poločase zahájila Zbrojovka nejprve trojitým střídáním, které přineslo do hry Štepanovského, Nečase a Texla. Jako první však zahrozili domácí, konkrétně Kejř, jehož rána protáhla Šimana. V osmapadesáté minutě se Zbrojovka prosadila podruhé v zápase. Michal Ševčík si navedl míč ke střele a povedeným pokusem dokonal obrat.

Odpovědět mohl po pěti minutách Průcha, jehož dalekonosná rána protáhla Šimana. Následnou dorážku Závišky zastavila obrana Zbrojovky. Průchu to však mrzet nemuselo, neboť v 70. minutě zahrál přímý kop natolik přesně, že míč zapadl za bezmocného Šimana. Nešťastný moment pro Zbrojovku přišel devět minut před koncem zápasu, kdy Průcha poslal do malého brankoviště přízemní centr, který nešťastně usměrnil do vlastní branky Jan Štěrba. Srovnání mohl obstarat v 88. minutě Ševčík, ale z volného kopu odmítl možnost zkompletovat hattrick a minul branku Chrudimi.

Závěrečné minuty včetně nastavení nepřinesly ani žádnou jasnou gólovou šanci a v posledním venkovním zápase letošního ročníku F:NL si Zbrojovka připisuje porážku 2:3.

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Chrudimi
A-tým
11.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Chrudimi

C h r u d i m – Zbrojováci dokázali po stvrzení postupu vyhrát i následující dva zápasy, k...
VIDEO: Za góly jsem rád, ale zápas nebyl v naší režii, mrzelo Ševčíka
A-tým
11.05.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Za góly jsem rád, ale zápas nebyl v naší režii,...

C h r u d i m – Michal Ševčík byl smutným hrdinou dnešního utkání v Chrudimi. Dvěma góly zařídil...
PREVIEW: K poslednímu venkovnímu utkání míříme do Chrudimi!
A-tým
10.05.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: K poslednímu venkovnímu utkání míříme do...

B r n o - Zbrojováci mají před sebou poslední výjezd sezóny. Ve středu 11. května se představí v...

Fotogalerie

Všechny fotografie