VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Chrudimi

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Chrudimi

C h r u d i m – Zbrojováci dokázali po stvrzení postupu vyhrát i následující dva zápasy, k tříbodovému zisku měli po dvou brankách Ševčíka nakročeno i v Chrudimi. Nadšeně bojující domácí ale dokázali duel otočit a zvítězili 3:2. A byla to i dle slov trenéra Dostálka výhra zasloužená.

„Do zápasu jsme vstoupili špatně, hráli jsme pasivně. V úvodu poločasu jsme nechali soupeře hrát v našem pokutovém území, situace jsme řešili na poslední chvíli, odráželi jsme balony do rohu, do autu. Nebyla tam žádná myšlenka, soupeř kopal snad devět rohů. Než jsme se nadáli, byl poločas pryč,“ zahájil kouč pozápasové hodnocení.

Zatímco předcházející dva duely Brňané zvládli se ctí a s grácií, dnes na domácí nestačili. „Z naší strany tam nebylo absolutně nic, byl jsem velmi zklamaný z výkonu některých hráčů. To, že jsme na prvním místě s velkým náskokem, neznamená, že se můžeme prezentovat takovým výkonem. Poslali jsme do hry tři čerstvé hráče, zápas se začal vyvíjet malinko lépe, ale po našem vedení zase spadnul do průměru až podprůměru. Nechali jsme si dát laciné góly a prohráli jsme. Za mne je to ostuda a budeme si muset důrazně promluvit, protože takový výkon nejsme ochotní akceptovat,“ pokračoval Dostálek v kritickém tónu.

Už poločasová remíza úplně neodpovídala dění na hřišti. „Potřebovali jsme hlavně dohrát tak, abychom neinkasovali, už před pauzou jsme věděli, že do toho vstoupíme. Střídání pomohlo, Ševa dal po krásné akci gól na 2:1 a myslel jsem, že přidáme ještě třetí gól a v klidu vyhrajeme. Ale hra směrem dopředu byla z naší strany dnes velmi slabá.“

V posledním utkání proti Táborsku budou chtít Zbrojováci dnešek odčinit. „Byli bychom rádi, i dnes jsme chtěli hrát úplně jiný fotbal. Nechápu naši zbabělost, tady nejde mluvit ani o odvaze. Máme naučené šablony rozehrávky a místo toho jen zakopáváme balony. Nechápu nastavení hráčů, jestli mysleli, že je konec sezóny, tak není. Hrají o svoje angažmá, o jméno Zbrojovky. Zítřek bude směrem k hráčům důrazný,“ uzavřel viditelně rozladěný trenér.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Doma přivítáme Plzeň!
A-tým
03.02.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Doma přivítáme Plzeň!

B r n o - Po jarní premiéře v Mladé Boleslavi se Zbrojováci poprvé v tomto kalendářním roce...
Občerstvení na utkání s Plzní!
Ostatní
01.02.2023 | Martin Lísal

Občerstvení na utkání s Plzní!

B r n o - Jarní domácí premiéra se blíží! Už v neděli 5. února přivítáme na našem stadionu...
Oslava 110. výročí založení klubu
A-tým
31.01.2023 | Martin Lísal

Oslava 110. výročí založení klubu

B r n o - Součástí oslav 110. výročí založení našeho klubu byla i akce pro partnery a přátele...