Vydřené tři body! Výhru ve Varnsdofu trefil krátce před koncem Hladík

Vydřené tři body! Výhru ve Varnsdofu trefil krátce před koncem Hladík

B R N O - Byla to dřina, ale veledůležité tři body jsou doma. Zbrojovka na hřišti trápícího se Varnsdorfu měla zejména v první půli herně navrch, všechny šance však zůstaly nevyužity a navíc Jakub Přichystal po půlhodině neproměnil penaltu. Do druhé půle nakonec místo něj vyrukoval Jan Hladík, který se v 86. minutě proměnil ve zlatého žolíka a po skvělém sólu a střele k tyči vystřelil Machálkově družině tři body.

Trenér Machálek oproti duelu s Chrudimí udělal několik změn. Velké premiéry ve F:NL se po boku Dreksy dočkal sedmnáctiletý stoper Lukáš Endl, který nahradil Šurala. Místo vykartovaného Fouska dostal v sestavě prostor Marek Vintr.

Hned v úvodu zápasu nebezpečně hlavičkoval právě Pavel Dreksa, jeho pokus se ale mezi tyče nevešel. První šanci domácích měl v deváté minutě Barac, z pravé strany si ale na Šustra prudkou ranou nepřišel. Další minuty patřily Ondřeji Pachlopníkovi. Ten nejprve vyslal hodně ostrý centr z pravé strany, který musel brankář Varnsdorfu v pádu vyrazit, a v další akci pro změnu vybídl ke střele Růska, ten ale svůj pokus napasoval jen nad svatyni Severočechů.

Po půlhodině hry se k míči dostal opět Pachlopník, který ukázal svou dravost a ve vápně se otočil kolem Kouřila. Ten jej fauloval a Zbrojovka dostala možnost penalty – mladý záložník Brna vybojoval už třetí penaltu v řadě. Při Fouskově absenci se exekuce ujal Přichystal, jenže jeho pokus placírkou pravou tyč úplně minul.

Právě Jakub Přichystal byl protagonistou i závěrečných minut první půle, když jej nejprve do další šance vyslal Pachlopník, ale domácí stoper Kouřil zažehnal svou předchozí minelu a jeho pokus skvěle zablokoval. Vzápětí navíc Přichystal v jednom ze soubojů utrpěl zranění nohy a hřiště opustil jen za pomoci zdravotníků s podezřením na výron. Jeho pozici pro druhou půli zaujal Jan Hladík, Vintra vystřídal navrátilec Ondřej Vaněk. V tu chvíli ještě fanoušci netušili, že tato dvojí změna bude pro průběh utkání klíčová.

Druhá půle nabídla spíše taktickou bitvu. Zbrojovka byla na míči aktivnější, jenže chyběla větší přesnost v předfinálních přihrávkách a takové vysoké centry dokázali obránci domácích zneutralizovat. První větši šanci druhé půle měli až v 65. minutě domácí, nicméně gól střídajícího Micovčáka nemohl platit, neboť rozhodčí moc dobře viděl, že míč už při předchozí přihrávce opustil hrací plochu.

V samotném závěru Brno vrhlo všechny zbytky sil do útoku, protože remíza by pro Machálkovy svěřence nic neřešila. A vyplatilo se! Čtyři minuty před koncem podnikl po chytré Vaňkově přihrávce Jan Hladík drzý slalom obranou Varnsdorfu, na hranici vápna obešel dva beky a v pádu parádně zamířil po zemi k levé tyči. Obrovská úleva a radost pro celý tým, 0:1! Domácím už na případné vyrvonání moc času nezbylo, závěru Zbrojovka odehrála skvěle.

Hladíkova trefa nakonec rozhodla o zlatých třech bodech ze severu Čech, a tak Brňané v tabulce F:NL nyní ztrácejí na vedoucí Pardubice už jen bod. Východočeši však mají k dobru dohrávku s Třincem, který je stále v karanténě.

Premiant Endl: Kluci mi hrozně pomohli, hlavně Pavel Dreksa
A-tým
26.06.2020 | Martin Lísal

Premiant Endl: Kluci mi hrozně pomohli, hlavně Pavel...

B r n o – Dvakrát usedl na lavici náhradníků, při třetím pokusu už si Lukáš Endl připsal premiérový...
Jan Hladík: Celý poločas jsem si říkal, že tu svou šanci musím proměnit
A-tým
25.06.2020 | Martin Lísal

Jan Hladík: Celý poločas jsem si říkal, že tu svou...

V a r n s d o r f - Dva góly, oba shodou okolností vítězné. A oba venku. Taková je prozatímní...
Trenér Machálek po výhře ve Varnsdorfu
A-tým
24.06.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po výhře ve Varnsdorfu

B r n o – Plus tři body, minus tři hráči. Zbrojováci opět prokázali obrovskou vůli po vítězství a...

Fotogalerie

Všechny fotografie