Premiant Endl: Kluci mi hrozně pomohli, hlavně Pavel Dreksa

Premiant Endl: Kluci mi hrozně pomohli, hlavně Pavel Dreksa

B r n o – Dvakrát usedl na lavici náhradníků, při třetím pokusu už si Lukáš Endl připsal premiérový start za Zbrojovku. Čerstvě sedmnáctiletý stoper pak svým výkonem přispěl k čistému kontu a výhře na hřišti Varnsdorfu.

Kdo ví – kdyby se Endl před restartem jara nezranil, možná mohl nastoupit už dříve. I tak napodobil talentované hráče ročníku 1999 – Ladislava Krejčího a Antonína Růska. Také oni si debut za Zbrojovku připsali ještě v době, kdy jim nebylo osmnáct. „Škoda, že jsem to nestihl už v šestnácti, ale jsem hrozně rád za šanci, kterou jsem dostal,“ usmíval se krátce po utkání Endl.

Toho po utkání chválili spoluhráči i trenér. „Kluci říkali, že to bylo dobré. Vyhráli jsme, tak můžu být spokojený. Teď se musím snažit, aby to tak bylo i v dalších zápasech, do kterých naskočím,“ říká pokorně. „O tom, že mohu nastoupit, mi trenér řekl v úterý, Kuba Šural byl vykartovaný. Ve středu se to pak potvrdilo a šel jsem tam.“

Prvním pocitem byla logicky nervozita, ta ale rychle odezněla. „Ze začátku jsem byl samozřejmě ve stresu, ale kluci mi na rozcvičce hrozně pomohli. Říkali mi, ať se nebojím. Soustředil jsem se, aby se mi povedla dobrá první přihrávka, tím jsem se chytil a pak už to šlo. Pak mi postupně rostlo sebevědomí, dovolil jsem si i trochu vyjet,“ popisoval.

Mimochodem právě Endl stál u samého zrodu gólové akce, když hlavou odvrátil centr do vápna. Následně se po spolupráci Vaňka s Hladíkem poprvé a naposledy měnilo skóre. „Byl to docela obtížný zápas, nedařilo se nám proměnit šance. Naštěstí Hlaďas krásným gólem rozhodl,“ ulevilo se Endlovi, který do oslavného chumlu přijel stylově jako poslední na kolenou.

Pak už zbytek utkání utekl rychle a Lukáš mohl slavit nejen premiéru, ale i první výhru. „Ten zápas mi moc pomohl, hodně mi dal. Hrozně moc mi pomohl Pavel Dreksa, organizoval hru, radil. Díky němu jsem se naučil spoustu nových věcí a získal zkušenosti, které jinde než v utkání nenasbíráte. Moc si toho cením,“ děkoval Endl zkušenému parťákovi v defenzivě.

další články

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři...

B r n o – Zbrojovka se letos může opřít také o gólové příspěvky obránců. Prim v tomto ohledu hraje...
Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....