Trenér Machálek po výhře ve Varnsdorfu

Trenér Machálek po výhře ve Varnsdorfu

B r n o – Plus tři body, minus tři hráči. Zbrojováci opět prokázali obrovskou vůli po vítězství a na hřišti Varnsdorfu zlomili duel v samém závěru zásluhou Honzy Hladíka, trenéru Machálkovi však radost kalily ztráty klíčových borců.

Jan Sedlák s Pavlem Eismannem viděli po čtvrté žluté kartě, nejlepší střelec Jakub Přichystal pak musel střídat s podezřením na výron. „Uvidíme po vyšetření, nevypadá to úplně dobře. Honza Sedlák hraje výborně, ten bude chybět možná nejvíc. Nedá se nic dělat, od zítřka chystáme mužstvo na neděli, sečteme ztráty a budeme se snažit vymyslet něco, co bude fungovat,“ bilancoval Machálek.

Výhrou na hřišti Varnsdorfu Zbrojovka stáhla ztrátu na vedoucí Pardubice na bod. O všem podstatném rozhodl pět minut před koncem Hladík. „Zaplaťpánbůh za jeho vynikající akci, musím ho nějak odměnit,“ pousmál se kouč. „Už vzhledem ke zmíněným ztrátám se hodí, že mu takový gól zvedne sebevědomí. Bude potřeba každá noha, abychom zápas se Žižkovem zvládli. Stíhá nás jedna ztráta za druhou, ale bojujeme do konce.“

Poté se trenér vrátil k samotnému utkání ve Varnsdorfu. „Je to čím dál těžší, kumulace únavy v souvislosti s dlouhou cestou se spojily. Neměli jsme dobrý vstup do utkání, někteří hráči nebyli ideálně nachystaní. Pak jsme se do toho postupně dostali, gólman nám chytil tutovku a přišla penalta. Když ji nedáte, podepíše se to i na silnějších mužstvech. Chtěli jsme, snažili jsme se, ale nebyli jsme schopní se dostat do jasnějších možností. Naštěstí jsme zápas dokázali zlomit,“ těšilo Machálka. „Chybělo nám sebevědomí, měli jsme malou nabídku, což mohlo souviset i s únavou a penaltou.“

Co ještě mohlo trenérovi udělat radost, to byl výkon sedmnáctiletého debutanta Lukáše Endla. „Musím ho pochválit, podal výborný výkon na to, že to byla jeho premiéra. A v jeho věku. Klobouk dolů, doufám, že mu to vydrží a bude se zlepšovat,“ chválil Machálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři...

B r n o – Zbrojovka se letos může opřít také o gólové příspěvky obránců. Prim v tomto ohledu hraje...
Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....