Překvapení se nekonalo, Zbrojovka podlehla mistrovské Plzni

Překvapení se nekonalo, Zbrojovka podlehla mistrovské Plzni

P L Z E Ň - V dohrávce 4. kola FORTUNA:LIGY zamířila Zbrojovka na hřiště mistrovské Plzně. Zbrojovka se s lídrem tabulky prala statečně, ale kvůli dvěma individuálním chybám se dostala do ztráty o dvě branky a zkušená Plzeň už dokráčela k výhře 4:0.

Zbrojovka vyrukovala na Plzeň ve značně pozměněné sestavě. Na kraji obrany nastoupil Divíšek, který nahradil Granečného, jenž byl nominován na levý kraj zálohy. Na pravém kraji záložní řady se pak představil Róbert Matejov. Ve středu zálohy se pak prezentovala dvojice Ševčík - Pachlopník, který poprvé od svého zranění nastoupil v základu v ligovém zápase. Největší změna pak proběhla na postu gólmana, kde Berkovce nahradil Šiman.

Pravě Šiman musel hned po sedmi minutách tasit fantastický zákrok, když reflexivně zastavil sražení Endla. O sedm minut později chtěl využít chyby Pachlopníka Chorý, ale jeho rána z osy skončila zákrokem brněnského brankáře. Chyba obrany Zbrojovky nabídla Plzni i další šanci, ve které se octl po smolném přiťuknutí Šurala Adam Vlkanova, jenž tváří v tvář Šimanovi nezaváhal a otevřel skóre - 1:0.

Zbrojovka si svou první velkou šanci nechala až do závěru poločasu, a nutno říct, že stála za to. Granečný vyslal nádherný balón za obranu, kde si jej převzal Jakub Řezníček. Nechybělo mnoho, aby svůj brejk zakončil gólem. Z následného rohu vytěžila Zbrojovka jen nebezpečný centr, který však změnu skóre neznamenal. Po první půli tak "Flinta" na půdě úřadujícího mistra ztrácela jednu branku.

Brněnský stratég Richard Dostálek udělal do druhé půle hned zkraje dvě změny, když stáhl Divíška s Matejovem a nasadil Přichystala a Součka. Pro prvního jmenovaného šlo o návrat po delší zdravotní absenci. Zbrojovka se snažila zahrozit hned po pěti minutách hry, kde se na ose hřiště dostal ke střele Ševčík, rána mu ale nesedla dle představ a Staněk si poradil. O chvíli později mohl srovnávat Řezníček, ale po obtočení se okolo Havla zamířil jen těsně vedle vzdálenější tyče Plzně.

Povedený start druhé půle zmrazila situace z 54. minuty, kdy Granečný nedokázal odpravit míč směřující do vápna, Šiman byl v souboji s Tomášem Chorým pozdě a nechal se plzeňským střelcem přehodit - 2:0. Plzeň byla na koni a výsledek držel hned ve třech případech Šiman, nejprve zneškodnil střelu Jirky, poté hlavičku Chorého a následně situaci a střelu, ke které se dostal Mosquera. Šance Zbrojovky přišla až dvacet minut před koncem, kdy se k Allimu dostal navrácený míč. Brněnský štírek však situaci uspěchal a branku trefit nedokázal.

Třináct minut před koncem zápasu se Mosquera dostal na kraji vápna ke kličce proti Endlovi, ten jej fauloval a Zbrojovka podruhé v řadě čelila pokutovému kopu. Ten si vzal na starost Tomáš Chorý a střelou do středu branky se zapsal podruhé do kolonky střelců - 3:0. V 88. minutě se ještě o korekci skóre snažil Alli, ale na bližší tyči nedotlačil míč do sítě. Skóre uzavřel v předposlední minutě řádné hrací doby hostující Fortune Bassey, jenž krásně kroucenou ranou nedal Šimanovi šanci. Překvapení se tak nekoná a Zbrojovka se z půdy mistra vrací bez bodu.

První dva góly jsme si dali v podstatě sami, mrzelo Šimana
A-tým
10.11.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

První dva góly jsme si dali v podstatě sami, mrzelo...

P l z e ň - Ve včerejším utkání na hřišti Plzně dostal šanci i brankář Jakub Šiman. Odchovanec...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Plzni
A-tým
09.11.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Plzni

P l z e ň – Fotbalisté Zbrojovky se v dohrávce 4. kola nevzepřeli papírovým předpokladům a na...
PREVIEW: K dohrávce 4. kola míříme do Plzně!
A-tým
08.11.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: K dohrávce 4. kola míříme do Plzně!

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky uzavřou v tomto týdnu první polovinu základní části. Ve středu 9....

Fotogalerie

Všechny fotografie