VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Plzni

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Plzni

P l z e ň – Fotbalisté Zbrojovky se v dohrávce 4. kola nevzepřeli papírovým předpokladům a na hřišti lídra tabulky z Plzně prohráli 0:4. Kouče Dostálka mrzely především individuální chyby, které předcházely obdrženým brankám.

„Zápas pro nás nedopadl výsledkově dobře. Nastoupili jsme do něj s upravenou sestavou, kraje hřiště jsme posílili Pepou Divíškem a Robo Matejovem. Tento plán se nám začal malinko hroutit v desáté minutě, kdy Robo utrpěl drobné zranění. Se sebezapřením dohrál poločas, což nás stálo změnu v sestavě. Stejně jsme ale po hrubé chybě prohrávali, takže jsme do toho vstoupili výrazněji, dali jsme do hry ofenzivnější hráče. V utkání byly pasáže, kdy jsme se prezentovali zajímavým fotbalem, ale výkon jsme znehodnotili chybami, které jsme udělali v defenzivě. Proto si odvážíme výsledek 0:4,“ hodnotil zápas trenér.

Jak si ony chyby vysvětloval? „Fotbal chyby přináší, bez toho by nepadaly góly. Obě situace jsme soupeři nabídli. V pokutovém území musí být balon buď bezpečně pro gólmana, nebo na tribunu, tam je to o rozhodnutí hráče a my jsme se bohužel před prvními dvěma góly rozhodli špatně. Je to další zápas, kdy jsme obdrželi čtyři góly, je potřeba na defenzivě stále pracovat a hráče zlepšovat, abychom tolik branek nedostávali.“

Brňané mohli zápas přiklonit na svou stranu v závěru první půle, kdy se do zajímavé možnosti dostal Řezníček, Staněk ale v přímém souboji uspěl. „Mohlo to být zajímavější. Plzeň má svou kvalitu, dokázala nás dostat pod tlak, ale uměli jsme si poradit s nebezpečnými balony. Ještě ve druhém poločase za stavu 0:2 měl tutovku Alli, to jsme znovu mohli zápas zdramatizovat. Produktivita ale z naší strany nebyla dobrá. Hráčům jsem po utkání řekl, že předvedený herní výkon byl zajímavý. Ale říct, že jsme předvedli dobrý výkon a prohrát 0:4, to nedává smysl. Degradace výsledku je jen o chybách, které jsme udělali. Na kdyby se nehraje, z chyb se musíme poučit,“ uzavřel Dostálek a odkázal na poslední ligový duel podzimu, který Zbrojováci sehrají v neděli proti Olomouci.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...