První dva góly jsme si dali v podstatě sami, mrzelo Šimana

První dva góly jsme si dali v podstatě sami, mrzelo Šimana

P l z e ň - Ve včerejším utkání na hřišti Plzně dostal šanci i brankář Jakub Šiman. Odchovanec plzeňské Viktorky si v důvěrně známém prostředí připsal několik solidních zákroků, prohře ale nakonec nezabránil.

Šiman si připsal druhý start v letošním ročníku FORTUNA:LIGY, v tom prvním pomohl k výhře v Ostravě. Tentokrát ale měla Zbrojovka k bodům daleko. „Ač jsme věděli, že Viktoria bude papírovým favoritem a v určitých pasážích nás bude přehrávat, tak dnešní inkasované branky zamrzí. První dvě jsme si dali v podstatě sami a to samozřejmě změní ráz celého zápasu. Po penaltě pak už nebylo o čem. Samozřejmě někdo řekne, že je jedno, jestli prohrajete 2:0, 3:0 nebo 4:0, ale nám gólmanům to jedno není, každý gól navíc zamrzí,“ řekl po utkání.

Dalo se inkasovaným gólům zabránit? „Každý gól se dá vyřešit jinak. Teď vám to neřeknu, protože jsem ty góly na videu ještě neviděl. To, že jsou smolné, to viděli všichni, ale co jsem mohl udělat jinak, to je zatím těžké říct,“ krčil rameny gólman, který si jinak připsal řadu povedených zákroků. „Jsem rád, že jsem měl možnost nějaké střely pochytat, kdybych dostal čtyři góly ze čtyř střel, bylo by to asi horší. Ale na výsledku to nic nemění. Mrzí nás i to, že jsme vyšli střelecky naprázdno, nějaké šance jsme měli a možná bychom si vstřelený gól zasloužili, ale nestalo se.“

Zbrojovka na podzim podlehla celkům ze silné trojky pokaždé shodným výsledkem – 0:4. „Jsou to nejlepší týmy v lize a každý takový zápas nám může hodně pomoci k získání zkušeností a k tomu, abychom se vyhráli a posunuli dál. Nechci to brát tak, že bychom se jich měli bát, zalézt na vápno a čekat, co se stane. Chceme si to na rovinu rozdat, ač jsme nováček. Z toho pak pramení i chyby i horší výsledky, ale věřím tomu, že nám to může být i ku prospěchu.“

A jak vnímal odchovanec plzeňského klubu návrat do známého prostředí? „Vždycky to bude speciální zápas. Tím víc, že teď už bydlím v Brně. Když jsem přijel s Příbramí, pořád jsem v Plzni bydlel a jezdil domů denně, teď se sem už často nedostanu. Plzeň je klub, kde jsem od třinácti let chytal a vděčím mu za většinu kariéry. Pomohla mi i k přestupu do Brna, i proto jim přeju jen to nejlepší,“ uzavřel.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Občerstvení na utkání s Plzní!
Ostatní
01.02.2023 | Martin Lísal

Občerstvení na utkání s Plzní!

B r n o - Jarní domácí premiéra se blíží! Už v neděli 5. února přivítáme na našem stadionu...
Oslava 110. výročí založení klubu
A-tým
31.01.2023 | Martin Lísal

Oslava 110. výročí založení klubu

B r n o - Součástí oslav 110. výročí založení našeho klubu byla i akce pro partnery a přátele...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Pepou Havlem!
Ostatní
30.01.2023 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Pepou Havlem!

B r n o - Je tu první díl STUDIA FLINTA v roce 2023! Monika Býmová si tentokrát k rozhovoru pozvala...