Za tři body i doma! Výhru nad Libercem vystřelil v první půli Sýkora

Za tři body i doma! Výhru nad Libercem vystřelil v první půli Sýkora

Po vítězném zápasu na Slavii dokázala Zbrojovka bodovat naplno i na domácí půdě. O brzkou branku se postaral Sýkora a do půle mohlo být vedení Brna ještě vyšší. Ve druhé půli byl naopak aktivnější Liberec, ale skóre se neměnilo. V závěru ještě trefil tyč střídající Hyčka.

Za vydatného deště to byli hosté, kdo poprvé zahrozil. Po zaváhání domácí defenzívy se ocitl zcela sám před gólmanem Delarge, ovšem jeho oblouček skončil jen vedle brány. Zbrojovka byla v ohledu trestání první šance mnohem nemilosrdnější. V rychlém brejku se ocitl Stanislav Vávra, milimetrovým centrem našel hlavu Honzy SÝKORY a Brno šlo do brzkého vedení!

Svých zkušeností s mokrým terénem poté využil Pavel Zavadil. Ten si postavil míč k přímému kopu z dobrých pětatřiceti metrů, míč po jeho ráně skočil těsně před Kolářem, a ten po nejistém zákroku musel hasit celou situaci až na brankové čáře. Zcela exkluzivní příležitost ke vstřelení druhé branky pak odmítl po půlhodině hry Sýkora. Před tím se po předložení od Vávry objevila zcela prázdná brána, zbrojovácké křídlo však dost možná díky mokrému povrchu selhalo.

O další hezký okamžik se postaral dalekonosnou ranou Brigant, tentokrát se však efektním zákrokem prezentoval Kolář. Po nejistém začátku tak Brno mohlo na úvodní gól navázat využitím jedné ze tří dalších šancí, do kabin se však šlo s rozdílem nejtěsnějším.

I ve druhé půli jako první zahrozil Slovan. Zle mohlo být po rohovém kopu, ale Hadaščokův pokus skončil od břevna za bránou. Tlak Liberce byl v úvodu první půle evidentní a aktivní byl nadále především Hadaščok. V další vyložené šanci jej po hodině hry fantasticky vychytal Hladký. V dresu Brna kontroval kdo jiný, než Sýkora; po centru Buchty ale hlavičkoval pouze nad.

Opět ze vzduchu přišlo i další nebezpečí, tentokrát ovšem nezamířil hlavou přesně sám Buchta, když centrujícím hráčem byl Zavadil. Nutno říci, že se začátkem závěrečné dvacetiminutovky se povedenou pasáží podařilo Zbrojovce otupit tlak Liberce.

Brno zkušeně kontrolovalo konec zápasu a definitivně mohl rozhodnout v poslední minutě Hyčka, jehož ráně chyběly centimetry, aby od tyče míč skončil za brankovou čarou. Tři body však po závěrečném hvězdu zůstávají v Brně, když Zbrojovka gólem Sýkory z první půle porazila Slovan 1:0.

Ohlasy trenérů


Václav Kotal (Zbrojovka Brno): "Dnes byl pochopitelně nesmírně důležitý první gól. Šance jsme měli i na pojistku, jakmile jsme se vyrovnali s mokrým terénem, mohli jsme přidat další branky. To se nepovedlo, nervy to tedy byly až do konce a jednou nás podržel skvělým zákrokem Vašek Hladký. Ve druhém poločase se kluci asi trochu báli o výsledek. Důležité je, že jsme potvrdili tři body ze Slavie."
Samuel Slovák (FC Slovan Liberec): "Do Brna jsme jeli s cílem bodovat, ale hned první stoprocentní šanci jsme neproměnili a vzápětí inkasovali, což nás pro zbytek poločasu poznamenalo. Ve druhé půli už to bylo lepší, ale chyběla nám kvalita, potřebná ke skórování."
Zima? Nejprve mě zahřáli Liberečtí, pak výkon kluků, vrací se k sobotnímu utkání Hladký
22.09.2014 | Martin Lísal

Zima? Nejprve mě zahřáli Liberečtí, pak výkon kluků,...

Byl to i jeho zápas. Brankář Václav Hladký se proti Liberci vyrovnal s šancemi soupeře i nástrahami...
Potvrdili jsme výhru ze Slavie, pochvaloval si trenér Kotal po utkání
20.09.2014 | Martin Lísal

Potvrdili jsme výhru ze Slavie, pochvaloval si trenér...

B r n o - Zbrojovka to zvládla! Porazila doma Liberec, čímž potvrdila svou domácí sílu i body z...
Zavadil má radost z další výhry a říká: Pro nás je 12 bodů v této fázi velmi dobrých
20.09.2014 | Pavel Rosendorf

Zavadil má radost z další výhry a říká: Pro nás je 12...

B R N O - Po velkém, pro mnohé odborníky velmi překvapivém vítězství na Slavii se kapitán Zbrojovky...

Fotogalerie

Všechny fotografie