Zima? Nejprve mě zahřáli Liberečtí, pak výkon kluků, vrací se k sobotnímu utkání Hladký

Zima? Nejprve mě zahřáli Liberečtí, pak výkon kluků, vrací se k sobotnímu utkání Hladký

Byl to i jeho zápas. Brankář Václav Hladký se proti Liberci vyrovnal s šancemi soupeře i nástrahami terénu, udržel druhou letošní nulu a výrazně tak přispěl k výhře 1:0.

Jak vám bylo, když se čtvrt hodinky před utkáním spustil silný liják?
Nadšený jsem z toho nebyl. Věděl jsem ale, že s tím stejně nic neudělám. Že se musím vypořádat se všemi nástrahami, které z toho pramenily. Tyhle prudké deště jsou nepříjemné, voda stojí v kalužích, hru to hodně ovlivňuje. Pak se to postupně vsáklo a bylo to dobré.

Co rukavice? Býváte nachystán na "mokrou" variantu předem?
U gólmanů je tohle individuální, já mám vždycky připraveny rukavice na sucho a na mokro. Takže jsem před utkáním měnil, jako ve formuli.

Pro gólmana jsou podmínky nepříjemné i v tom, že se často nemá jak zahřát. Jak jste se s tím vypořádal vy?
Ze začátku s tím problém rozhodně nebyl, o to se postaral soupeř. Začali svižně, pořád se něco dělo. A pak ve druhé části poločasu mě zase zahřál výkon kluků vpředu.

Změnilo počasí vaše taktické plány? Konkrétně mám na mysli rozehrávku.
Hlavní porada byla v poledne, takže celkově to plán neovlivnilo. Nicméně jsme tomu přizpůsobili hru, zjednodušili ji. Nechtěli jsme riskovat, že míč zůstane stát někde v louži, proto jsme vzadu nekombinovali tolik, jako normálně.

Soupeř vám během zápasu připravil tři ošemetné momenty, který z nich byl z vašeho pohledu nejnebezpečnější?
Řekl bych, že ta šance v první půli. Delarge dostal krásný míč, měl spoustu času mi jej uklidit kamkoliv. Já se jen snažil se k němu dostat, ztížit mu to. Vzhledem k tomu, že vystřelil vedle, se to snad povedlo.

Těžký zákrok jste si připsal po změně stran, už za stavu 1:0. Můžete jej popsat?
Opět se jednalo o dobrý pas mezi obránce. I tentokrát jsem musel být co nejrychleji u hráče, což se povedlo. Snažil se mi míč propasírovat mezi nohy, naštěstí pro nás se tam balon nějak zašmodrchal.

A do třetice - břevno soupeře.
Upřímně, kdyby to Hadaščok lépe trefil, neměl bych asi šanci. Byla to složitá situace, moc jsem toho neviděl a míč vylétl najednou těsně přede mnou.

Nachystal vám nějaké svízelné momenty i trávník?
Snažil jsem se soustředit na každý míč, předvídat, co se může stát. Bylo to hodně zrádné. Vemte si jen, jak Pavel Zavadil zkomplikoval Kolářovi život ranou snad z pětatřiceti metrů. Co ta zdánlivě nevinná střela málem způsobila.

Musíme zůstat pokorní

Pomohl vám zrovna v tomto psychicky náročném utkání návrat Pavla Košťála do sestavy?
Vzadu prospěl, udrželi jsme nulu. Pořád nás trápí marodka, mimo máme snad pět hráčů, ale v obraně teď konkurence je, dařilo se i na Slavii, kde Pavel nehrál. Je to dobře, kluky to nutí hrát naplno, máme alternativy. S Pavlem jsme byli samozřejmě vzadu zkušenější, jistější.

Soupeř naopak neplánovaně postrádal střelce Josefa Šurala. Věděl jste to předem?
Volali jsme si den před utkáním, to mi chvíli zkoušel namluvit, že bude hrát, ale v pozadí jsem slyšel jeho dcerku a bylo mi jasné, že je doma. Měl prý teplotu, ještě to zkoušel, ale nešlo to. Ono to asi zní divně, ale nebyl jsem za tuhle jejich absenci rád. Pepa je kamarád, rád bych si proti němu zahrál, byla by to výzva. S ním by Liberec byl silnější a pro nás by to byla zajímavá konfrontace.

Měl jste ještě v hlavě minulý zápas v Liberci?
V hlavě to mám pořád, ale ne v negativním slova smyslu. Chyby z Liberce a ze zápasu se Znojmem mám uložené, abych věděl, že se to může stát a že se prostě musím soustředit na každý, i ten nejjednodušší míč.

Dvě výhry v řadě, to se asi usínalo příjemně. Máte teď už v hlavě Plzeň?
Jsme asi ještě trochu v euforii, ale už je třeba přepnout. S Plzní to bude parádní zápas, při pohledu na tabulku si uvědomujeme, že vlastně hrajeme o špici. O tom by se nám před sezonou ani nesnilo, ale musíme zůstat na zemi a být pokorní.

Budete soupeře v televizním utkání sledovat? (Rozhovor byl pořízen v neděli odpoledne - pozn. red.)
Podívám se, podívám. I když od pěti hraje moje oblíbená Chelsea (úsměv).

Plzeň je aktuálně tuzemskou špičkou, ale vy jste ve všech čtyřech soubojích od návratu mezi elitu nepropadli, naopak. Jak si to vysvětlujete?
Plzeň se snaží hrát za všech okolností fotbal. My také, takže se nám proti nim hraje dobře. Oni jsou samozřejmě někde jinde, většinu utkání třeba diktují tempo hry, ale my je zlobíme rychlými akcemi a doufám, že se nám to bude dařit i v sobotu. Na Plzeň určitě dojde spousta diváků, snad to bude pěkný zápas.

Díky za rozhovor a ať se i nadále daří!

další články

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše
Ostatní
22.10.2020 | Martin Lísal

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na...
Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...
Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní
A-tým
19.10.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat...

B r n o - Za normálních okolností by se Zbrojováci po výjezdu do Jablonce chystali na domácí bitvu...