Zavadil má radost z další výhry a říká: Pro nás je 12 bodů v této fázi velmi dobrých

Zavadil má radost z další výhry a říká: Pro nás je 12 bodů v této fázi velmi dobrých

B R N O - Po velkém, pro mnohé odborníky velmi překvapivém vítězství na Slavii se kapitán Zbrojovky Pavel Zavadil během týdne soustředil zejména na mladší spoluhráče, aby jim cenná výhra nevlezla až moc do hlavy, aby v tréninku dál tvrdě pracovali a byli připraveni se zase naplno rvát o prvoligové body. Vyplatilo se. Výkon týmu proti Liberci rozhodně nepůsobil ledabyle. Projevila se spíše pozitiva. Tím největším je bezesporu vyšší sebevědomí hráčů.

Souboj s Libercem, s jedním z předních českých klubů ostříleným z evropských pohárů nakonec rozhodla už 10. minuta, kdy padla první a jak se ukázalo, tak také jediná branka utkání. "Byl to hodně těžký zápas. Liberec je velmi nebezpečný soupeř, který i tady ukázal, že má hodně velkou kvalitu, ale my jsme se s tím vypořádali. I když samozřejmě nějaké menší chyby tam byly, ale bylo důležité, že jsme dali z té krásné akce na jeden dotek první gól. Bohužel jsme nepřidali druhý, ale Liberec tam měl taky jednu šanci," hodnotil sobotní střetnutí krátce po jeho skončení Zavadil.

Kromě jedné či dvou šancí Zbrojovka soupeře takřka k ničemu nepustila a pohodlně kontrolovala hru. Snad jedinou výjimkou, kdy ji soupeř mírně zatlačil, byl úvod druhé půle. "Ve druhém poločase nám chvilku trvalo, než jsme se vyrovnali s tím, že jsme vepředu nepodrželi balón, ale potom jsme začali vyhrávat souboje a nakonec jsme odehráli většinu na jejich půlce. Jsem šťastný za tři body, protože pro nás je 12 bodů v této fázi velmi dobrých," říkal spokojeně brněnský kapitán.

Říká se, že góly jsou kořením fotbalu. V sobotu ho tedy na Srbské nebylo moc, ale o to lahodnější byl pro oko diváka onen klíčový moment. "První gól byl po krásné akci, kdy jsme si dali na jeden dotek míč a šli jsme hned do vápna a dali jsme z toho gól." Asistenci u této branky zaznamenal hrdina zápasu na Slavii Stanislav Vávra a nejen na jeho výkonu bylo znát, že si začal více věřit. "Hlavně mladým hráčům to zvedlo sebevědomí," přikyvuje Pavel Zavadil.

Nejzkušenější hráč brněnského týmu se snaží svým spoluhráčům, kteří ještě nedávno patřili věkem mezi juniory ukázat směr, který bude prospěšný jak pro jejich růst a kariéru, tak i pro celé mužstvo. "Zatím plní to, co mají. Pracují na tréninku. Zkrátka musí vidět, že tohle je jediná cesta, která jim může přinést další úspěchy v lize: když na sobě budou dál pracovat a nezpychnou a budou dál pokorní," poodkrývá svou filosofii šestatřicetiletý rodák z Olomouce.

Vzhledem k vyrovnanosti letošního ročníku Synot ligy a posledním výsledkům Brna se na závěr rozhovoru Pavel nevyhnul otázce týkající se možné účasti Zbrojovky v evropských pohárech, k čemuž ostatně odkazoval i jeden z transparentů v kotli domácích. "Jo, to jsem viděl. Je to pěkný, ale já myslím, že ještě musíme zůstat při zemi a furt pracovat dál, protože nás teď čekají tři těžké zápasy. Já o tom nepřemýšlím. Zatím. Jsem teď spokojený, kde jsme a kolik máme bodů a že jsme tady ty poslední dva zápasy výborně zvládli." Pohárové příčky jsou ještě vzdálené, ale reálnějším cílem by mohlo být udržení horní poloviny tabulky. "Bude záležet na nás, jak budeme dál sbírat body. Teď jsme na tom myslím velmi dobře, ale čeká nás za týden Plzeň, potom Boleslav a Sparta, což jsou výborní soupeři a musíme udělat co nejvíc bodů z těchto zápasů, abychom zůstali alespoň tam, kde jsme," říká Zavadil.

Odhodlání, kterým dokáže na hřišti i mimo něj strhnout celou partu kolem sebe, Pavlu Zavadilovi určitě nechybí. Co může být lepší pozvánkou na příští prvoligový duel? Snad jedině samotné slovo kapitána. "Za týden máme Plzeň a já jen doufám, že bude dobré počasí, přijde hodně lidí a budou fandit tak, jak fandili dnes." Tak určitě dorazte! Zápas s Plzní začne v 15 hodin.

další články

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný otec Moravec
A-tým
25.10.2020 | Martin Lísal

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný...

B r n o – V nucené pauze hráči Zbrojovky intenzivně trénují, na zápasy si ovšem musejí počkat. V...
Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše
Ostatní
22.10.2020 | Martin Lísal

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na...
Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...