U19: Zbrojovka si zajistila druhé místo!

B r n o - Dorostenci Zbrojovky si s předstihem zajistili druhé místo v celostátní lize, když na domácím hřišti porazili Frýdek-Místek 3:1. Obrovská gratulace, borci!

Druhé místo může za určitých okolností znamenat i vstupenku do prestižní UEFA Youth League. Tam by se Zbrojováci dostali, pokud by pražská Sparta postoupila do skupiny Ligy mistrů.

"Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, kdy v prvním byla kvalita naší hry a organizace na velmi dobré úrovni. Dominovali jsme na míči, byli jsme trpěliví při hledání skulin v soupeřově hlubokém bloku. Vyústěním byla první branka po krásné kombinační akci v křídelním prostoru a druhý gól z pokutového kopu. Ve druhé půli jsme museli střídat a soupeř zjednodušil hru, naše mladé mužstvo se po nákopech od gólmana dostávalo pod tlak, vytratila se organizace hry. Soupeř se dostal do tří vyložených šancí, kdy nás výborně podržel Kryštof Kostelný. Uklidnění přinesla až třetí branka v závěru, opět po krásné křídelní akci. Vítězství si vážíme, protože se zrodilo v těžkém utkání s fyzicky zdatným soupeřem, který bohužel fotbal moc hrát nechtěl," komentovali utkání trenéři Bubeníček a Siegl.

Mládež
01.06.2024 | Martin Lísal

B r n o - Dorostenci Zbrojovky si s předstihem zajistili druhé místo v celostátní lize, když na...