MOL CUP: Zbrojovka zvítězila ve Ždírci 4:1

MOL CUP: Zbrojovka zvítězila ve Ždírci 4:1

Ž d í r e c - Zbrojováci se v 1. kole MOL Cupu vydali na hřiště divizního Ždírce. V útulném areálu šli zásluhou Gaszczyka záhy do vedení a to už nepustili. Další zásahy přidali Hladík, Granečný a Alli, výhra 4:1 znamená postup do další fáze.

V základní sestavě se poprvé od jarního zranění objevil Jakub Šural. Navlékl rovnou kapitánskou pásku, neboť Kuba Řezníček byl mezi těmi, kteří v zápasové nominaci scházeli. Příležitost od první minuty dostali například Martinek, Gaszczyk, Alli či Hamza. Pro prvního jmenovaného šlo o první soutěžní start za Zbrojovku. Navzdory deštivému počasí se hrálo na solidně připraveném trávníku před téměř osmi stovkami diváků.

Zbrojovka začala aktivně, hned v první minutě vybojovala rohový kop. Z něj ještě nezahřmělo, ale za dalších pár okamžiků našel Alli rozběhnutého Pavla Gaszczyka. Ten obešel gólmana a ranou pod břevno otevřel skóre utkání.

Za dalších pár minut hledal Alli ve vápně Hladíka, který jen těsně nedoskočil. Následoval menší závar, na jehož konci byl Alliho zablokovaný pokus. To se opakovalo po čtvrthodině hry, domácí gólman míč nadvakrát zneškodnil.

Zbrojovka nepolevovala v tempu a nadále svírala soupeře ve vápně. Výsledkem byl Hamzův nepřesný pokus a tvrdá rána Hladíka, kterou zastavila až tyč. Ve 22. minutě už se ale skóre měnilo. Nejprve Alliho zpětná přihrávka nikoho nenašla a domácí nebezpečí odvrátili, následný Smejkalův centr ale lízl hlavou Jan Hladík a gólman na míč nedosáhl.

Domácí zvedli hlavu po půlhodině, kdy musel Šiman krýt ránu z přímého kopu. Na druhé straně zahrozil Šural, když se rybičkou položil do rohového kopu a brankář musel tasit skvělý zákrok. Čtyři minuty před pauzou rozjásal domácí diváky Marek Svoboda, který taktéž po rohu překonal Šimana.

Do druhé půle naskočil místo Smejkala Potočný. Právě on prověřil tvrdou ranou gólmana, který míč vyrazil na roh. Chvilku poté znovu Potočný centroval do vápna, u tyče na míč skákal Alli a poslal jej nad bránu. Následně nigerijský křídelník zakončil individuální průnik tvrdou, avšak nepřesnou ranou.

Blízko gólu byl v 57. minutě Granečný, odražený míč napálil z voleje k tyči a gólman jej musel vyrazit pohotovým skokem. Z protiútoku se do dobré pozice probil jeden z domácích hráčů, se Šimanem ale přeloboval i bránu. Hrálo se ve svižném tempu, po hodině hry šel jako druhý čerstvý hráč Štěrba místo Šurala.

V dalších minutách hrál prim Alli, který několikrát ukličkoval obranu soupeře, ale uklidňující třetí branku se dlouho nedařilo přidat. Domácí tak cítili šanci, ale do dalších možností už se nedokázali dostat. Dvacet minut před koncem navíc agilní Alli našel přetaženým centrem Denise Granečného, který povedeným volejem přidal kýžený zásah. Následně se na hřiště podívali i Texl s Kronusem, kteří nahradili Gaszczyka a Martinka.

U tří branek nezůstalo, po Texlově přihrávce se z hranice vápna trefil přesně k tyči Wale Musa Alli. Zápas se pak už především dohrával, Ždírec sympaticky bojoval do posledních okamžiků. Po jednom z rohových kopů musel Šiman míč boxovat do bezpečí. Do šance se pak probíjel poslední střídající hráč, Tomáš Kopr. Gólman byl ale u míče dřív.

Zbrojováci tak v prvním pohárovém utkání zvítězili na hřišti divizního Ždírce 4:1 a postoupili do dalších bojů.

VIDEO: Pavel Gaszczyk po utkání ve Ždírci
A-tým
10.08.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Pavel Gaszczyk po utkání ve Ždírci

Ž d í r e c – Výhra, postup, navíc první soutěžní gól ve Zbrojovce. Osmnáctiletý Pavel Gaszczyk...
VIDEO: Tomáš Polách po utkání ve Ždírci
A-tým
09.08.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Tomáš Polách po utkání ve Ždírci

Ž d í r e c – Zbrojovka splnila roli favorita a v prvním kole MOL Cupu zvítězila na hřišti...
PREVIEW: V poháru míříme do Ždírce!
A-tým
08.08.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V poháru míříme do Ždírce!

B r n o - Zbrojováci začínají svou pouť letošním ročníkem MOL Cupu. Ve středu 9. srpna se představí...

Fotogalerie

Všechny fotografie