V Žilině nerozhodně

V Žilině nerozhodně

Ž i l i n a - K pátému přípravném utkání se Zbrojováci vypravili do Žiliny. Na hřišti druhého týmu slovenské ligy vedli zásluhou Alijagiće, po obratu domácích pak v závěru na konečných 2:2 vyrovnal Řezníček.

Zbrojovce z různých důvodů chyběli především střední záložníci - Pachlopník po zranění z minulého duelu teprve začíná s tréninkem, mimo hru se ocitl i Adam Fousek a plně připraveni nejsou Texl, Jambor a Mara. Trenéři tak museli trochu improvizovat a do středu pole se postavili Endl s Hamzou. Mladíci Večeřa, Juritka a Šlapanský pak byli pro tento víkend k dispozici B týmu.

Brňané začali aktivně a byli odměněni. Rychlý kontr táhl Gyamfi, přihrál Hellebrandovi a ten se po kličce dostal ke střele. Gólman míč jen vyrazil a Denis Alijagić jej z úhlu s pomocí teče obránce umístil do sítě.

Stejný hráč pak v 11. minutě orazítkoval břevno, neujala se ani dorážka. Žilina zahrozila poprvé po přímém kopu, kdy odražený míč vykopával z brankové čáry Gyamfi. Pak už to domácím vyšlo - Ďatkův první pokus byl zablokován, míč se k němu ale odrazil ještě jednou a napodruhé už byl úspěšnější.

Za další tři minuty už Žilina vedla. Javorček napadal rozehrávku Brna, využil chybné malé domů a neměl problém zakončit - 2:1. Další zásah mohl přidat Myslovič, toho ale bravurně vychytal Sváček.

Ve druhém dějství šlo do hry postupně několik čerstvých hráčů a Zbrojovka v něm byla lepším týmem. Blízko k vyrovnání měl Hamza, který napálil odražený míč z dálky na bránu a gólman jeho pokus s námahou vyrazil na tyč.

Následovaly rohy, standardky i závary, skóre se ale dlouho neměnilo. Až v samém závěru odcentroval Gyamgi, míč se snesl na nohu Jakuba Řezníčka a ten se v takových situacích nemýlí. Ve vápně se zorientoval přesně a srovnal na konečných 2:2.

VIDEO: Sestřih přípravného utkání v Žilině (2:2)
A-tým
05.02.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih přípravného utkání v Žilině (2:2)

Ž i l i n a - Dva vstřelené góly, dva inkasované, dvakrát nastřelená branková konstrukce. Takový...
VIDEO: Trenér Polách po utkání v Žilině
A-tým
02.02.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Polách po utkání v Žilině

Ž i l i n a - Zbrojovka v dnešním přípravném utkání remizovala na hřišti Žiliny 2:2. Zápas pro...
PREVIEW: V pátek míříme do Žiliny
A-tým
01.02.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek míříme do Žiliny

B r n o - Dalším zimním soupeřem Zbrojovky je druhý tým slovenské Niké Ligy - MŠK Žilina. Hraje se...

Fotogalerie

Všechny fotografie