VIDEO: Trenér Polách po utkání v Žilině

VIDEO: Trenér Polách po utkání v Žilině

Ž i l i n a - Zbrojovka v dnešním přípravném utkání remizovala na hřišti Žiliny 2:2. Zápas pro Zbrojovka TV hodnotil trenér Tomáš Polách.

„Byl to pro nás asi nejtěžší soupeř v přípravě. Samozřejmě nám pomohl úvodní gól, byli jsme kompaktní, k tomu jsme hráče nabádali. Abychom hráli dobře v prostorech, z toho nám pak vycházely protiútoky. Pak jsme soupeře posadili na koně dvěma slepenými góly, ale naše hra byla po většinu času dobrá. Soupeř byl více na míči, to jsme čekali i díky tomu, jaké hráče má. V závěru jsme pak utkání vyrovnali a měli jsme ještě nějaké situace, které zaváněly gólem. Dnes jsme s výsledkem i předvedenou hrou spokojení,“ hovořil kouč po utkání.

Žilinští dokázali v přípravě nasázet ve čtyřech duelech 24 gólů, dnes ale zejména ve druhé půli tolik šancí neměli. „Lépe jsme řešili situace v rozehrávce, byli jsme klidnější na míči. Taky nám pomohlo, že jsme byli kompaktnější než v první půli. Síla Žiliny je velká, jsou druzí v lize, prohánějí Slovan. Pro nás to byl skvělý zápas, hodně o běhání, vykrývání prostorů, což se nám dařilo. Jsem rád, že jsme na konci byli odměněni vyrovnávací brankou,“ pokračoval trenér.

Faktem je, že oba soupeři nemohli do zápasu nasadit zdaleka všechny hráče. Zejména střední záložníky Zbrojovky postihla nebývalá epidemie, proto museli ve středu pole naskočit Endl s Hamzou. „Ale oba odehráli výborný zápas, stejně jako další kluci. Tu roli zvládli. Od pondělí by měl s námi zase trénovat Pachli a Fous, u ostatních uvidíme, tam to může být na trošku delší období. Jak to vypadalo, že na tom postu máme přetlak, tak dnes nám vypadlo pět hráčů,“ popisoval Polách trable s tvorbou sestavy.

A scházeli také mladíci Večeřa, Juritka či Šlapanský, kteří by měli zítra vypomoci B týmu. „Třeba Filip Večeřa by dnes nenastoupil na svém postu, kde jsme měli v první půli Denise Alijagiće a ve druhé Kubu Řezníčka. Chtěli jsme, aby odehrál co nejvíc minut na svém postu, který je pro něj nejlepší, proto jde tento víkend s béčkem, stejně jako ostatní,“ vysvětloval tento krok Polách.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna
Ostatní
22.04.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna

B r n o - Během posledního dubnového víkendu se "áčko", rezerva i dorostenecké týmy představí na...
U12: Zbrojovka zdolala Zlín
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka zdolala Zlín

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) přivítali o víkendu v Horních Heršpicích mužstvo Zlína. V...
U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili v utkání finálové nadstavby. Z převahy a řady šancí...