Zbrojovka zvítězila v Petržalce 3:1

P e t r ž a l k a - Desátým zimním soupeřem Zbrojovky byla dnes dopoledne slovenská Petržalka. Brňané dokázali i v kombinované sestavě zvítězit 3:1, o branky se postarali Martin Sedlák, Jan Hladík a Marek Mach.

Trenér Machálek v utkání šetřil některé hodně vytížené hráče, příležitost naopak poprvé dostal Marek Mach z „béčka“. V obraně se vedle sebe poskládali tři navrátilci z marodky – Štepanovský, Kotula a Šural, na levém kraji je doplnil Šumbera. Po delší době naskočil také uzdravený Pachlopník.

Brňané dle svého zvyku začali aktivně a soupeře ihned zaměstnávali. Ve třetí minutě odvrátila obrana Hladíkovu střelu na roh, v minutě sedmé už se skóre měnilo. Mach patičkou nabil Martinu Sedlákovi a ten přesnou ranou otevřel skóre utkání. Pro Martina to byl vůbec první gól v dresu "áčka".

Po čtvrthodině hry zkoušel štěstí znovu Hladík, i tentokrát byl jeho pokus zblokován. Také Šumberův pokus vedl jen k rohovému kopu. Až ve 20. minutě se ke slovu dostali i domácí, a to hned dvakrát. Střela zpoza vápna skončila vedle Floderovy brány, stejně jako nebezpečná hlavička po rohu.

Pak si taktovku převzala opět Zbrojovka, konkrétně Šimon Šumbera. Ve 35. minutě hledal povedeným centrem Sedláka, ten na míč těsně nedosáhl. O tři minuty později už další parádní centr vedl k brance – před gólmanem si věděl rady Jan Hladík a svým čtvrtým zimním gólem zvýšil na 2:0.

Už se zdálo, že Floder i potřetí po návratu z marodky udrží čisté konto, ale dva rohové kopy v závěru dostaly Zbrojovku pod tlak a výsledkem bylo snížení. Nemcova branka v samém závěru poločasu ovšem padla po neodpískaném faulu, kdy byl bránící Mach zasažen do obličeje a poté stažen k zemi.

Pár minut po návratu na hřiště ovšem Marek Mach spravil náladu sobě i spoluhráčům. Po Vintrově pobídce vypálil k tyči a brankář si na jeho pokus jen sáhl, v cestě do sítě jej nezastavil – 1:3. Také pro Marka se jednalo o premiérovou trefu v prvním týmu.

Další zásah mohl přidat Marek Vintr, jeho prudký pokus gólman s obtížemi vyrazil. Po hodině hry se na hřiště dostal i Michal Ševčík, spolu s ním pak také tři hráči rezervy – Miroslav Kroutil, Tomáš Chyla a Dan Slunský. Pro něj to byla premiéra v prvním týmu a postavil se na hrot útoku, přičemž se rozestavení změnilo na 4-1-4-1.

Zbrojovka závěr utkání v poklidu kontrolovala. Po rychlé akci centroval znovu nebezpečný Šumbera, Kroutilovi ve vápně scházel k zakončení jeden krok. Po spolupráci stejné dvojice střílel Kroutil nad bránu. Střídající Šustr mnoho práce neměl, nejnebezpečnější střela domácích v podání Gašparoviče skončila vedle brány. Zbrojovka tak v desátém zimním utkání brala šestou výhru.

PREVIEW: Zbrojovka změří síly s Petržalkou
18.02.2020 | Martin Lísal

B r n o - Už jen tři přípravné zápasy zbývá Zbrojovce odkrojit z kompletní zimní porce. První na...