PREVIEW: Zbrojovka změří síly s Petržalkou

PREVIEW: Zbrojovka změří síly s Petržalkou

B r n o - Už jen tři přípravné zápasy zbývá Zbrojovce odkrojit z kompletní zimní porce. První na řadě je Petržalka, kde se Brňané představí ve středu 19. února od 11 hodin.

Hraje se na umělce v areálu M. C. Sklodowskej (mapa zde). Průběh utkání vám přiblížíme na sociálních sítích klubu.

Fotbal v Petržalce má dlouhou tradici, hrát se zde začal už v 19. století - tedy dávno před tím, než se Petržalka v roce 1946 stala součástí Bratislavy. Zdejší klub, který dobyl dva slovenské tituly a zahrál si i Ligu mistrů, ovšem v roce 2014 zanikl. Zrodil se nicméně klub nový - FC Petržalka, v roce 2014 započal z nejnižcích pater pouť zpět mezi elitu. Postupně se prodíral výš a výš, aktuálně hraje druhým rokem druhou ligu.

V loňském ročníku skončila Petržalka osmá, letos je po podzimu čtrnáctá. Se Zbrojovkou se současný tým potkává poprvé, na předchůdce Brňané narazili v přípravě v zimě 2010 a zvítězili 5:3.

Na aktuální soupisce Petržalky najdeme známá jména. Bohatou kariéru má za sebou například trojnásobný reprezentant Juraj Piroska, který v Petržalce v minulosti již působil a je kapitánem klubu. Čtrnáct zápasů v naší první lize odchytal gólman Libor Hrdlička, dva z toho v roce 2007 za Zbrojovku. Zkušenosti má i z Gruzie, Polska či Ukrajiny. Asistentem trenéra Koníka je někdejší reprezentant Ján Ďurica.

Na zkoušce je v Petržalce například třiadvacetiletý záložník Pavel Sokol, který půsovil také ve Zbrojovce a aktuálně patří Pardubicím. V utkání proti Šaľe (4:0) vstřelil jednu branku. Do zimních zápasů zasáhl i Marek Zúbek, odchovanec Zbrojovky a syn někdejšího vynikajícího hráče Brna.

Návrat marodů

Zbrojovce se v týdnu poněkud vyprázdnila marodka. Naplno už trénují obránci Kotula a Šural a záložník Pachlopník, kteří by teoreticky mohli zítra nastoupit. Část úterního tréninku absolvoval také Pavel Eismann. "S ohledem na nahuštěný program ke středečnímu utkání neodcestují někteří hodně vytěžovaní hráči," uvedl před odjezdem do Bratislavy trenér Machálek.

Zbrojováci si v tomto roce poprvé zatrénovali na Srbské - s ohledem na příznivé klimatické podmínky absolvovali kompletní jednotku na hřišti číslo 3. Podél čar už běhal také rekonvalescent Lukáš Kryštůfek, individuálně trénoval Antonín Růsek.

další články

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....
Trenér Machálek po výhře na Vyšehradu
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po výhře na Vyšehradu

P r a h a - Ze tří letošních porážek si Zbrojovka dvě připsala v Praze. Obavy z další cesty do...