Na tyče i na skóre nerozhodně, Zbrojovka se vrací z Boleslavi s bodem

Na tyče i na skóre nerozhodně, Zbrojovka se vrací z Boleslavi s bodem

M L A D Á B O L E S L A V - První jarní kolo zavedlo Zbrojovku do Mladé Boleslavi. Oba týmy si v průběhu utkání vytvořily několik šancí a jednou trefily tyč, diváci se nicméně branky nedočkali a Zbrojovka se do Brna vrací s bodem.

Úvod jara zavál Zbrojovku do středních Čech, konkrétně do Mladé Boleslavi, se kterou na podzim mohla slavit tři body po výhře 3:1.

Trenér Dostálek postrádal vykartované duo Endl - Souček, místo ve středu pole zaujal Blecha a na kraji obrany se s Hrabinou pohyboval Divíšek. Vše pak jistil gólman Martin Berkovec, který nastoupil k jubilejnímu 150. startu v nejvyšší soutěži.

První důležitý moment duelu nastal hned v sedmé minutě, kdy pro zranění musel odstoupit Fousek a na jeho místo se postavil Jan Hladík. Vášně vzbudil moment z devatenácté minuty, kdy se ve vápně Zbrojovky skácel exbrněnský Skalák, ale ani po rychlé poradě s videem se rozhodčí Batík pro penaltu nerozhodl.

Zbrojovka zahrozila po krásné akce Alliho, jenž prošel z levé strany až do vápna, ale jeho přihrávku nedokázal Řezníček zúročit a svou ranou do středu branky nechal vyniknout Šedu. Největší šance první půle přišla minutu před vypršením základní hrací doby, kdy se před brankou Šedy strhl závar, po kterém se neprosadil ani Alli, ani Řezníček, který navíc nastřelil tyčku. Po chvíli později zahrozili i domácí, když si Ladra našel prostor a tvrdou ranou protáhl Berkovce, který dokázal vytěsnit míč mimo branku. První půli tak neokořenila žádná branka.

Ve druhé půli opět jako první zahrozila brněnská Flinta. Po čtvrthodině hry se po centru dostal k míči Alli a jeho střelu, která mířila do šibenice, vytáhl parádním zákrokem Šeda. Všem příznivcům červených barev zatrnulo šest minut před koncem, kdy se dostal k míči Milan Škoda a svou ostrou ránu poslal jen do břevna. V nastavení druhé půle se oba týmy tlačily do koncovky, ale pozorné obrany již žádné dramatizace nedopustily. Zbrojovka se tak z Boleslavi vrací s bodem za remízu 0:0.

Martin Berkovec tak jubileum oslavil třetí vychytanou nulou v letošní sezóně.

VIDEO: Nula? Jsme rádi i za Berkyho, řekl po remíze Šural
A-tým
30.01.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Nula? Jsme rádi i za Berkyho, řekl po remíze...

M l a d á B o l e s l a v – Obránce Jakub Šural byl na podzim nejvytíženějším hráčem Zbrojovky, co...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
29.01.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Třetí čisté konto, třetí letošní remíza. To nabídla jarní premiéra na...
PREVIEW: Prvním jarním soupeřem je Mladá Boleslav!
A-tým
28.01.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Prvním jarním soupeřem je Mladá Boleslav!

B r n o - Fotbalové jaro začíná! A v neděli 29. ledna se kolotoč FORTUNA:LIGY znovu roztočí i pro...

Fotogalerie

Všechny fotografie