Ani v lize jsme Opavu nepředčili

O p a v a - Opavský dvojzápas skončil pro Zbrojovku hořce. Po středeční prohře v poháru sice dnes vstoupila do utkání lépe a brankou Alijagiće vedla, soupeř ale dokázal skóre otočit a Brňané podlehli 1:2.

Kouč Luděk Klusáček musel vinou pokračujících nemocí a zdravotních problémů opět udělat několik změn v sestavě. V obraně od začátku nastoupili mladíci Jiří Hamza a Zdeněk Toman, vrátil se uzdravený Endl a kapitánskou pásku dostal další navrátilec Adam Fousek. A na hrotu se místo Jakuba Řezníčka, který usedl alespoň na lavičce, představil Denis Alijagić.

Zatímco ve středu Zbrojovce vstup do pohárové bitvy v Opavě nevyšel, ten sobotní měl pro ni daleko lepší start. Už ve třetí minutě totiž právě Denis Alijagić odzbrojil od míče Helebranda, řítil se sám na Richtra a přízemní ranou otevřel skóre – 0:1. Za pět minut aktivní hosté hrozili znovu a prudká rána Kronuse zpoza šestnáctky šla těsně vedle branky Opavy.

Postupem času se osmělovali také domácí, Málek z přímého kopu pálil jen do rukavic připraveného Berkovce. Následně se záložník Opavy dostal za vápnem i do další střelecké příležitosti, kdy se k němu dostal Endlem odvrácený míč, proti ráně k tyči vytasil Berkovec povedený zákrok. Za další dvě minuty už se však domácí Slezský fotbalový vyrovnání dočkal, když si na Málkův centr naskočil David Vaněček a hlavou se trefil do levé šibenice – 1:1.

Další minuty první půle přinesly vyrovnanou podívanou, ani jeden z týmů neměl herně výrazněji navrch. Deset minut před poločase zahrozili ještě jednou domácí a opět to byl Málek, tečovaná střela skončila kousek vedle tyče. Zbytek půle už se dohrál v poklidném tempu, do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhé půle naskočil místo Fouska Smejkala, první šance však přišla opět ze strany domácích. Aktivní Málek vyslal střílený centr a Berkovec pokus vyrazil nad břevno. Za další dvě minuty se k zakončení dostal k zakončení brněnskému publiku dobře známý Blecha, prudká rána skončila na břevně a dorážka Helebranda vedle branky.

Po hodině hry už Opava skóre otočila. Kopečný v individuální akci obešel soupeře a nacentroval na přední tyč, kde Jaroslav Málek z první usměrnil míč do sítě. Zbrojovka reagovala střídáním, kdy Řezníček nahradil na place Potočného, jenže za další deset minut přišla opět komplikace pro hostující barvy. Kronus trefil kopačkou do obličeje Helebranda a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch.

Minutu po vyloučení Kronuse měli hosté přeci jen šanci srovnat, Hamzova hlavička ale zamířila o kousek vedle a stoper Zbrojovky si tak na premiérový zásah ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE musí počkat. Do hry se v závěrečné čtvrthodince dostali i Martinek a Gaszczyk, první jmenovaný v nastavení centroval na hlavu Řezníčka, tu ale bezpečně kryl domácí gólman. Další šance už nepřišla, a tak Zbrojovka po obratu domácích odjíždí z Opavy po porážce 1:2 bez bodu.

30.09.2023 | Martin Lísal

O p a v a – Zatímco v pohárovém utkání doháněla Zbrojovka zlepšeným výkonem manko ze špatného...