VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Opavě

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Opavě

O p a v a – Zatímco v pohárovém utkání doháněla Zbrojovka zlepšeným výkonem manko ze špatného úvodu, dnes tomu bylo naopak. Na brzký gól Brňané nenavázali a naopak umožnili Opavě obrat, což znamenalo další prohru.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, když Denis Alijagić důsledně sledoval míč a dohrál situaci. To znamenalo výbornou výchozí pozici, ještě zhruba deset minut jsme byli ve hře, ale pak jsme nepochopitelně spadli do obrovské pasivity. První branka nás ještě nevyburcovala, domácí pokračovali v tlaku. Snažili jsme se to změnit střídáním a změnou rozestavení, ale hra pokračovala ve stejných kolejích. De facto jsme začali hrát až po vyloučení,“ hodnotil zápas trenér Klusáček.

„V oslabení jsme předvedli asi nejlepší výkon a konečně to mělo parametry, které bychom si představovali. Celkově nám chyběla odvaha hrát, domácí nás předčili ve fotbalovosti i nasazení. Je potřeba říct, že tento týden nás zastihl ve zdravotních problémech, které se na tom taky podepsaly, ale tohle bylo spíš o nastavení hlavy než o zdravotních problémech,“ pokračoval kouč.

Ten už netrpělivě vyhlíží konec virového onemocnění, které se prohnalo kabinou. Dnes už byli v nominaci Štěrba, Endl či Fousek, vrátil se také uzdravený Řezníček. „Lepší se to, ale je to pořád znát. Není to otázka, že jeden den nejste a druhý den jste, určitě nás to poznamenalo. Bohužel do dalšího zápasu půjdeme minus tři hráči vinou karetních trestů. Máme teď týden na to dát se zdravotně do pořádku,“ připomněl Klusáček trest, který čeká vyloučeného Kronuse a také Jambora s Potočným, teří oba viděli čtvrtou žlutou kartu.

Druhá bodová ztráta v řadě znamená, že pracně stažený náskok vedoucího týmu tabulky může po víkendu vzrůst zase na sedm bodů. „Jednoznačně je to komplikace. Chceme hrát o postup a dnes jsme to vzhledem k průběhu měli nádherně rozehrané, o to víc prohra mrzí.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března
Ostatní
04.03.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března

B r n o - Fotbalové jaro nabírá tempo. Po áčku a dorostu se do ligových bojů v tomto týdnu pustí...
U17: Také
Mládež
02.03.2024 | Martin Lísal

U17: Také "sedmnáctka" vítězně

B r n o - Také dorostenci kategorie U17 vstoupili do jarní části vítězně. Na výhru se ale oproti...
VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh
A-tým
02.03.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh

P r a h a - V poháru se trefil už na podzim, dnes se obránce Josef Koželuh dočkal premiérového...