Zvládli jsme to výborně, radoval se z dalšího cenného vítězství Jakub Řezníček

Zvládli jsme to výborně, radoval se z dalšího cenného vítězství Jakub Řezníček

B r n o - Na Srbské se opět jásalo. Zbrojovka porazila favorizovaný Liberec 3:1 a vyšvihla se na páté místo. Lví podíl na další výhře domácí útočník Jakub Řezníček. Ten ve druhé půli vrátil Brnu vedení a v nastaveném čase předložil míč Pavlu Zavadilovi, který výhru stvrdil.

I proto byl Jakub zvolen Hráčem utkání. "Radost je to obrovská. Zvládli jsme to výborně a Liberec jsme téměř k ničemu nepustili," oddychoval po zápase muž s číslem 37. "Až na některé pasáže jsme hráli dobře, byl to celkem hezký fotbal a vyhráli jsme zaslouženě."

Zbrojovka šla do vedení po padesáti minutách hry, kdy se k odraženému míči na hranici šestnáctky dostal Chrien a propálil Koubka. Jenže náskok dlouho nevydržel. "Musím říct, že ve mně zase hrklo. V momentě, kdy soupeř vyrovnal, jsem si vzpomněl, jak jsme takto ztratili už dva zápasy," připomněl Řezníček dvě remízy z Bohemky a Příbrami. Naštěstí si tentokrát Brno dokázalo vzít vedení zpět. Velká chvíle nejlepšího střelce Zbrojovky přišla pár minut po vyrovnání. "Michal tam trefoval míč koníčkem, odrazilo se to ke mně a já to uklidil," usmíval se.

Sestava soupeře oproti duelu v Holandsku doznala několika změn, což však Jakub příliš neřešil. "Já se přiznám, že jejich sestavu vůbec nesleduji. Liberec byl ale hodně nebezpečný i tak, mají silný tým," uznal.

V průběhu druhé půle se po nemoci na hřiště dostal také Pavel Zavadil. "Myslím si, že roli náhradníka snášel v pohodě. Psal nám před zápasy a během nich nám i fandil," ocenil přístup svého kapitána. V hektickém závěru se zasloužil i o gólovou pojistku, kdy postupoval právě s Pavlem Zavadilem na jediného obránce. "Chtěl jsem to zakončit sám, ale když jsem viděl dědka, jak tam krásně sprintoval, tak jsem mu to musel dát," povídal s úsměvem.

Brno je v tabulce díky výhře páté, neprohrálo už čtyři zápasy a je teprve druhým celkem, který letos Liberec skolil. "Je to trošku senzace, na druhou stranu se nám daří, tak to snad vydrží co nejdéle. Pocity jsou nádherné, užívám si to," zadoufal na závěr muž zápasu, že podobná pohoda Zbrojovce vydrží co nejdéle.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...