VIDEO: Zbrojovka v neděli hostí Olomouc!

VIDEO: Zbrojovka v neděli hostí Olomouc!

B r n o - Po třech týdnech se Zbrojováci znovu představí na domácím trávníku. V neděli 20. září hostí ve čtvrtém kole FORTUNA:LIGY Sigmu Olomouc. Hraje se v 15:30, duel přenáší O2 Sport.

Celková zápasová bilance je na straně Olomouce, ovšem na domácím stadionu se v posledních letech dařilo spíše Zbrojovce. V doposud posledním vzájemném utkání zvítězila v únoru 2018 1:0. Oba soupeři se potkávají poměrně často i v přípravě. Premiéru na lavičce si tak proti Sigmě na lužáneckém stadionu odbyl před rokem trenér Machálek.

Na utkání je nadále možné koupit vstupenky v předprodeji v síti Ticketportal, v den utkání pak na pokladně číslo 1. Celková kapacita činí v souladu s aktuálními podmínkami cca 5600 míst.

Zápasový režim je s ohledem na stávající epidemiologickou situaci omezený a nese se v podobném duchu, jako jarní duely. Prosíme tedy fanoušky, aby dodržovali veškerá hygienická opatření a aby udržovali příslušné rozestupy u vchodů, toalet, občerstvení a na samotných tribunách.

S ohledem na fakt, že jsme na stadionu přešli na nový systém čteček, prosíme dále fanoušky, aby přišli (pokud je to možné) s dostatečným předstihem. Je možné, že těsně před utkáním se u jednotlivých vstupů budou tvořit fronty. Děkujeme za pochopení.

Před utkáním můžete jako obvykle využít služeb partnerské restaurace U Hřebíčků (Riegrova 18), která otevírá ve 14 hodin.

Tak v neděli ve Wedos Areně!

Stručný profil soupeře

Olomoucký klub byl založen v roce 1919, před rokem tak oslavil sté jubileum. Do nejvyšší soutěže nakoukl překvapivě pozdě - až v roce 1982. Na začátku devadesátých let patřila Sigma k nejsilnějším klubům u nás, v letech 1991 a 1992 skončila dvakrát po sobě třetí, v roce 1996 dokonce druhá. V Poháru UEFA pak dokázala potrápit i slavný Real Madrid.

Na slavné roky navázali Olomoučtí po návratu z druhé ligy, kdy v roce 2018 dosáhli na čtvrtou příčku a zahráli si tak Evropskou ligu. Rok poté skončili osmí, v minulém ročníku se v době ukončení soutěže nacházeli na jedenácté pozici.

Do letošní sezóny vstoupilo mužstvo kouče Látala výhrou s Libercem. Následovala prohra na Spartě a výhra 3:0 s pražskou Bohemkou. To vše dohromady znamená aktuálně sedmou příčku v tabulce.

Jak už zaznělo, ve vzájemných zápasech má navrch Olomouc. Z posledních deseti zápasů se pětkrát radovala Zbrojovka (pokaždé doma), dva duely skončily remízou a tři výhrou Sigmy.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 44 zápasů (14 – 11 – 19), skóre 43:55

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Pavel Holomek (4) - Lubomír Reiter (5)

Prošli oběma kluby: Miloslav Machálek, Pavel Dreksa, Jan Hladík, Martin Šustr - Jakub Yunis

Poslední vzájemný zápas: 24.2.2018, Zbrojovka - Olomouc 1:0. Branka: Acosta

další články

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci
A-tým
14.05.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci

B r n o – Zbrojováci v páteční předehrávce potvrdili, že se jim venku daří o poznání lépe, než na...
Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek
A-tým
14.05.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek

L I B E R E C - 32. kolo FORTUNA:LIGY zavedlo svěřence Richarda Dostálka na půdu libereckého...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
13.05.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Uplynulý víkend přinesl opět celou řadu fotbalových zápasů, do kterých zasáhli i hráči...