VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Jihlavě

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Jihlavě

J i h l a v a – Zbrojováci navázali na sérii čtyř výher a po reprezentační pauze přidali v Jihlavě pátou. Nerodila se snadno, opět byla těsná. A opět s nulou vzadu, což po nepodařeném vstupu do sezóny těší i trenéra Klusáčka.

„Jsem rád, že se nám utkání po pauze podařilo zvládnout. Je to vždycky trochu ošidné, co to s mužstvem udělá. Neměli jsme lehkého soupeře, Jihlava byla možná v poli trošku aktivnější, my jsme těžili z toho, že jsme byli nebezpečnější ve vápně. Utkání zlomilo vyloučení, kdy už byla jen otázka, jestli se nám povede využít nějakou příležitost. Díky tomu, že jsme byli trpěliví, se nám to podařilo,“ komentoval kouč zápas.

Minule rozhodl bitvu s Varnsdorfem střídající Potočný, tentokrát se pod výhru 1:0 podepsali taktéž střídající hráči Smejkal a Alijagić. „Víme, že na prostřídání máme kvalitu, je to i součástí strategie na zápas. Povedlo se, jsem rád, že Denis potvrdil pověst, která ho předcházela,“ kvitoval Klusáček povedený debut hráče, který do Brna dorazil před týdnem.

Volili by trenéři totožné střídání i v případě, že by Jihlava nedohrávala v oslabení? „Vždycky reagujete na průběh utkání. Nedá se říct, že by to bylo stejné, ale chtěli jsme zápas zlomit, střídání by přišlo tak jako tak. Jen nedovedu říct, jestli by to bylo stejné z hlediska toho, kteří hráči odcházeli. Ale zápas jsme chtěli vyhrát.“

Zbrojováci už neinkasovali gól tři zápasy za sebou, rázem tak disponují třetí nejlepší defenzivou v soutěži. „Malinko si to sedá, víc utkání za sebou hrajeme ve stejném složení, zlepšilo se to. Jestli se nemýlím, měl dnes soupeř jednu vyloženou šanci, jinak spíš závary a náznaky,“ pokračoval Klusáček.

A co vášně vzbuzující okamžiky v podobě penalt, které si žádaly odpískat oba týmy? „Je to složité, z laviček to tak vidět není. Byly tam sporné momenty na obou stranách, asi je lepší, že žádná nebyla odpískána, protože pak je jedna strana vždycky ublížená. Ani jsem se nerozčiloval, beru to jako součást hry. Rozhodčí nastavil nějaký metr a musíte se s tím smířit. I na některé souboje ve středu pole se dá pohlížet různě,“ naznačil Klusáček, že se tentokrát nenechal příliš ovlivnit emocemi.

další články

U17: Páté místo na Haraštově memoriálu
Mládež
25.07.2024 | Martin Lísal

U17: Páté místo na Haraštově memoriálu

R a k v i c e - Dorostenci Zbrojovky (U17) završili třídenní Haraštův memoriál výhrou proti pražské...
PREVIEW: V pátek do Opavy
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek do Opavy

B r n o - Hned první ligový týden je pro Zbrojováky poměrně nabitý. Po pondělní bitvě v Jihlavě se...
VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....