VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem

B r n o – Zbrojovka vstupovala do utkání proti Vyškovu se sérií pěti výher v řadě a s nadějí na první příčku. O oboje vinou prohry 0:1 pro tuto chvíli přišla, trenér Klusáček navíc po utkání sčítá další a další ztráty. Zkrátka a jednoduše to dnes pro Brno nebyl povedený večer.

„Nepovedl se nám vstup do zápasu, kdy byl Vyškov lepší, aktivnější, přehrával nás. Nedokázali jsme zachytit tempo hry. Je škoda, že jsme se neprobudili dřív, nastartoval nás až gól. Zbytečný, ze standardky, a nakonec vítězný,“ komentoval průběh duelu Klusáček.

„Hlavně ve druhé půli jsme se snažili mužstvo oživit střídáním i změnou systému, ale kromě zvýšené aktivity jsme se ani moc nedostávali do šancí. Ani soupeř vyložené šance neměl, na tohle bylo utkání skoupé. Chtěl bych Vyškovu pogratulovat, dnes podal velmi dobrý výkon,“ uznal kouč. „Bohužel i v pasáži, která byla z naší strany dobrá, jsme měli spíš jen náznaky šancí, do toho ofsajdy, spousta přerušování, ošetřování. Nechybělo nám sebevědomí, spíš jsme nemohli chytit tempo.“

Realizační tým by si asi v ideálním případě vysnil jiné kulisy utkání. Z vítězné sestavy vypadlo pro nemoc několik hráčů, po deseti minutách navíc musel střídat Kuba Šural. „Absencí bylo dnes víc, tohle samozřejmě byla další kapka. Těžko se spekuluje, jak by to vypadalo, nakonec Jirka Hamza odvedl jako střídající velmi dobrý výkon. Nuceně střídal i Honza Štěrba, potkalo se toho z hlediska zdravotních problémů víc, ale to už nevrátíme.“

Jak dlouho bude lídr defenzivy chybět, zatím není jasné. „Čeká ho vyšetření, pak uvidíme. U Lukáše Endla, Jiřího Texla a dalších by to snad nemělo být dlouhodobé. Příležitost dostanou zase jiní, kteří na ni čekají. Věřím, že další zápasy jsme schopní zvládnout,“ vyhlíží Klusáček dvojzápas v Opavě – pohár a ligu. „Samozřejmě bychom raději hráli jednou z toho doma, takhle musíme dvakrát cestovat, ale je to dané a pro oba stejné,“ věří v síly mužstva.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...