VIDEO: Trenér Hašek po utkání v Jablonci

VIDEO: Trenér Hašek po utkání v Jablonci

J a b l o n e c – Zbrojovka si na hřišti Jablonce vytvořila tolik šancí, kolik v několika předcházejících duelech dohromady. Střeleckou smůlu ale neprolomila a už tak složitá situace se prohrou ještě více zkomplikovala, což si dobře uvědomuje i trenér Hašek.

Ten zvolil pro zápas překvapivou sestavu, kdy jen na lavičce nechal nejlepšího střelce ligy Kubu Řezníčka. „Do utkání jsme šli se záměrem vysoko presovat soupeře, překvapit ho aktivitou, tomu jsme sestavu uzpůsobili. Nahoře jsme měli dva rychlé hráče, náš záměr se nám celkem dařil. Bohužel jsme z dohrávané standardky dostali gól,“ popisoval Hašek průběh první půle.

Po změně stran už se kapitán na hřiště podíval. „Doufali jsme, že bychom Jablonec mohli dostat do stavu nějaké menší integrity jejich postavení a pro ten moment že půjde do hry Kuba. Začaly vznikat nadějné situace, pak následoval menší propad, kdy naši kluci přestali stíhat běžecky. Znovu jsme do toho vstoupili trojím střídáním a od to doby jsme šli za když ne otočením, tak alespoň vyrovnáním výsledku. Ale neukázali jsme dostatek kvality, abychom šance zužitkovali nebo ještě lépe připravili. Dohromady nám tak nezůstává v rukách nic, jen pocit, že to byl asi nejlepší výkon venku, co jsem u mužstva. Určitě na šance, držení míče. Ale výsledek je 0:1, navíc v kombinaci s tím, jaké byly ostatní výsledky… Jestli to doteď bylo napínavé, teď je to ještě napínavější.“

Do finální tvorby sestavy tentokrát znovu promluvila marodka. Doma musel zůstat nemocný Granečný a také Michal Ševčík, který si poranil rameno na tréninku a v pondělí jej čeká magnetická rezonance. „Navíc se nám patnáct minut před utkáním zranil při rozcvičce Štěrba, čímž se ještě omezily naše možnosti do zápasu vstoupit,“ doplnil Hašek.

I přes všechny tyto rány osudu mohla Zbrojovka při lepší produktivitě rozhojnit své bodové konto. „V takových situacích je potřeba zachovat klid, dát dobře stojnou nohu, čistě do toho klepnout. Měl jsem pocit, že jsme některé šance řešili rychle, zbrkle, ten nedostatek klidu pramení z velké touhy už to tam uklidit, ale to je v kontrastu s optimálním řešením situace. Endlík, Fous, ani si už ty situace nevybavím všechny. Navíc do toho v naší situaci vstupuje i hlava, kluci si šance připravili, udělali maximum možného, šli do úplného vyčerpání, ale body nemáme. Navíc jsme opět vzadu neudrželi nulu, dostaneme právě ten jeden gól, navíc takový, který třeba deset zápasů zase už nedostaneš. Zkrátka nemůžeme si myslet, že budeme mít v Jablonci šancí víc, musíme je přetavit v gól a to se nám nepovedlo.“

Vinou zmíněné výhry Zlína v Pardubicích je teď situace v tabulce hodně zapeklitá. „Měli jsme bodový odstup, to se vám dýchá líp. Teď máme odstup jeden bod, tlak bude pro všechny ještě větší. Ale od toho tu jsme, abychom takové situace zvládali. Čeká nás další zápas venku a pak hrajeme doma se Zlínem, pořád to máme ve svých rukách. Nemůžeme se na nic vymlouvat, na nic si stěžovat, je to čistě naše věc. Dnes jsme mohli dát klidně i víc gólů, s Budějovicemi jsme měli vyhrát, minule jsme kopali dvě penalty, takže se nemůžeme dívat nikam jinam a hledat viníky jinde. Věřím, že z toho vystoupíme, a když pro úspěch uděláme všechno, dostaví se,“ uzavřel Hašek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!
A-tým
29.02.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!

B r n o - Jaro začíná! A hned na úvod je tu prestižní souboj dvou tradičních značek - Zbrojovka...
Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje talentovaných hráčů
Mládež
28.02.2024 | Martin Lísal

Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje...

B r n o - V areálu Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích dnes ráno proběhl první trénink...
VIDEO: Tisková konference před startem jarní části
A-tým
28.02.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části

B r n o - Na brněnském stadionu se dnes konala tradiční tisková konference před startem jarní...