VIDEO: Trenér Dostálek po vítězné premiéře

VIDEO: Trenér Dostálek po vítězné premiéře

B r n o – Závěrečné okamžiky utkání Zbrojovky se Slováckem ilustrovaly v plné kráse kouzlo fotbalu. Ještě pět minut před koncem Brňané prohrávali 0:1, po závěrečném hvizdu se ovšem mohli radovat z první domácí výhry. Kouč Dostálek si tak užil i tentokrát vítěznou premiéru.

Zatímco před třemi lety porazila Zbrojovka Spartu 2:0, nyní musela skóre otáčet. „Do utkání jsme nevstoupili dobře, projevila se na nás nervozita a dolehla na nás situace, ve které se nacházíme. Postupně jsme se dostali do hry, ale hráli jsme dnes proti velmi dobrému soupeři, který nás přehrával ve středu pole. Měli jsme problémy s přebíráním hráčů, tím nás Slovácko trápilo. Přečkali jsme nebezpečné situace, v poločase jsme si k tomu řekli pár taktických věcí a díky nasazení a bojovnosti našich hráčů a ochotě udělat pro vítězství maximum jsme zápas nakonec zvládli,“ shrnul Dostálek průběh duelu.

„Je to velká úleva,“ nezastíral. „Může nás to nakopnout. K tomu, abychom předváděli kvalitnější a pohlednější hru, potřebujeme mít víc sebevědomí. A to hráči získají, až budou mít dostatečný bodový polštář. Pak budou herní situace řešit i jinak, než jsme předvedli dnes. Chyby, které jsme dělali, souvisely s kvalitou soupeře, který nás k nim donutil, i s nervozitou. Ta nám trochu svazovala nohy,“ přiznal Dostálek.

Klíčovým mužem duelu byl nakonec Ondřej Vaněk, který jeden gól dal a na vítěznou trefu nahrál. Na hřiště se přitom dostal až v průběhu utkání. „Ondra je součást týmu. Měli jsme určený scénář, jak chceme do zápasu vstupovat, a věděli jsme, že Ondra dostane prostor. Vinou zranění Adriána Čermáka to přišlo dřív, než jsme chtěli. Ondra to zvládl, vzal na sebe zodpovědnost při penaltě a pak vymyslel nadstavbu při zakončení v závěru,“ chválil kouč. „Kluci mi v kabině popisovali, že Adam byl úplně volný, takže to vymysleli na poslední chvíli, neměli jsme to jako plánovanou variantu,“ usmíval se.

Míč do sítě dopravil Adam Fousek, který přišel na hřiště také až v průběhu duelu. „Času už moc nezbývalo, přešli jsme do jiného rozestavení, udělali jsme střídání. Chtěli jsme soupeře donutit k chybám, občas je potřeba takový tah udělat. Tentokrát to vyšlo,“ ulevilo se Dostálkovi.

Realizační tým učinil oproti minulému utkání několik změn. Chyběl zraněný Moravec, alespoň na lavičku už naopak usedl Reiter. A mezi tyče se poprvé od utkání s Karvinou postavil Martin Šustr. "A dnes nás jednoznačně podržel," připomněl Dostálek několik zákroků zejména ze závěru první půle.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...