VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Olomouci

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Olomouci

O l o m o u c – První výjezd sezóny si fanoušci, hráči i trenéři jen těžko mohli vysnít v jasnějších barvách. Skvělá atmosféra, dvě vstřelené branky a výhra v Olomouci, to vše pochopitelně těšilo i trenéra Dostálka.

„Bylo to pro nás fyzicky nesmírně těžké utkání, v x fázích jsme byli pod tlakem domácích, což nás stálo hodně sil. Ale když se nám naskytla příležitost soupeře potrápit a jít rychle nahoru, dokázali jsme toho využít. V první půli jsme se dostali do vedení, byť jsme v ten moment byli slabším týmem, tím jsme se zklidnili. Začali jsme hrát kombinačně, dokázali jsme podržet míč. Hráli jsme proti velmi dobře připravenému týmu, Sigma má obrovskou kvalitu, takže to, že jsme tu dokázali vyhrát, nás neskutečně těší. Je to odměna za práci, kterou hráči odvedli,“ hodnotil Dostálek na pozápasové tiskové konferenci.

V součtu šancí nakonec Zbrojovka byla nebezpečnější. „Když nám soupeř nabídl možnost, chtěli jsme jít do protiútoku. V první půli jsme byli často pod tlakem, ale dokázali jsme odvracet centrované míče, nebo jen prolétly vápnem. A v bráně jsme měli Martina Berkovce, který předvedl vynikající výkon,“ těšilo trenéra.

Do brněnských plánů bez potíží zapadl i nováček Filip Souček. „Trénoval s námi poprvé v úterý, což byl hodně náročný den. Fyzička, síla, skočil do vlaku, který asi úplně nečekal,“ usmál se kouč. „Od středy jsme pracovali na taktických věcech, čekali jsme jen, jestli se vše stihne dotáhnout, což se povedlo. Odvedl výborný výkon, ze začátku byla trochu vidět nerozehranost, což se postupně zlepšovalo. Na konci toho měl plné zuby, ale to měli i všichni ostatní spoluhráči. Svým výkonem zaujal.“

A zmínit musel Dostálek samozřejmě také Michala Ševčíka, který se znovu zapsal mezi střelce, navrch přidal i nahrávku. „Michal je fyzicky výborně připravený mladý hráč s technickými parametry, jaké má málokdo. Má výborné vidění hry, první myšlenku směrem nahoru, umí odstavit soupeře, má rychlou kličku směrem do ofenzivy, výbornou střelu. Umí míč uklidit plackou k tyči i ostrým nártem, jako dnes. Pořád se zlepšuje i do defenzivy, a když vytrvá, poroste z něho velký hráč,“ chválil.

Podíl na druhé brance měl i střídající Alli. „Jednoznačně splnil taktický plán. Svou rychlostí a kreativitou ve hře 1 na 1 dokázal soupeřům motat hlavy a nohy. Byl u gólového momentu, přihrával do dalších šancí a byl nebezpečnou zbraní.“

Suma sumárum má Zbrojovka čtyři body po dvou kolech. „Nedělali jsme si prognózu, kolik chceme mít. Přiznám se, že jsme se hodně těšili na první zápas, ten se nám před krásnou kulisou povedl. Dnes nás fanoušci přijeli podpořit v hojném počtu, za což jim děkujeme a doufám, že jsme je nalákali i na příští zápas a hráče skvělá atmosféra zase vybičuje,“ přeje si Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Vítězná venkovní série skončila v Jablonci
02.10.2022 | Daniel Král

Vítězná venkovní série skončila v Jablonci

JABLONEC - Zbrojovka se z venkovního hřiště vrací poprvé v této sezoně bez bodů. Na branku...
Béčko porazilo vedoucí Kozlovice!
B-tým
02.10.2022 | Martin Lísal

Béčko porazilo vedoucí Kozlovice!

B r n o - Fotbalisté "B" týmu hostili v Bystrci vedoucí celek tabulky Divize D - Kozlovice....
U12: Zbrojovka v derby přehrála Spartu Brno
Mládež
01.10.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka v derby přehrála Spartu Brno

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) potvrdili v brněnském derby roli favorita a na hřišti Sparty...