VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Vlašimí

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Vlašimí

B r n o - Zbrojováci předvedli v utkání s Vlašimí obrat ve skóre a vybojovali tak jubilejní desátou výhru v sezóně, díky čemuž si udrží bodový odstup na druhou pozici. Jak zápas viděl trenér Dostálek?

„Dnes jsme měli proti sobě doposud nejtěžšího soupeře, jaký se nám tady představil. Neuvěřitelně pracovité, poctivé a dobře organizované mužstvo. Měli jsme velmi špatný vstup do utkání, kdy jsme nedokázali udržet balon, nedokázali jsme se dostat do postupného útoku, ve středu pole jsme ztráceli míče, nesbírali odražené. Tím nás soupeř trestal, zápas jsme museli otáčet, když jsme dostali nešťastný gól po tečované střele. Díky charakteru jsme dokázali vstřelit do poločasu branku, v pauze jsme přeskupili střed pole a to nám přineslo úspěch v podobě vítězství,“ shrnul kouč na tiskovce průběh duelu.

Bitva dvou nejlepších ofenziv v soutěži nakonec nabídla tři branky, v úvodu duelu byli Středočeši nebezpečnějším celkem. „Byli jsme špatně organizovaní a špatně postavení v obranné fázi, soupeř se pracovitostí a aktivitou dostával k odraženým balonům, z rychlých protiútoků nás přečísloval. Nechtěli jsme proti nim hrát nahoru dolů, trvalo nám delší dobu, než jsme do toho naskočili. Všichni bychom si představovali klidnější zápas třeba s větším rozdílem v náš prospěch, ale bylo to i o soupeři, který hrál výborný fotbal. V některých pasážích jsme se mu museli přizpůsobit a měli jsme s tím problém,“ uznal Dostálek kvality našeho pátečního soka, který je v tabulce na solidní čtvrté pozici.

Výrazný podíl na výhře měl útočník Kuba Řezníček, který jeden gól vstřelil a druhý vstřelil Honza Hladík po jeho šanci. „V tento moment je pro mužstvo nepostradatelný. Dokázal se prosadit v první půli, měl i kus štěstí, to je pro něj i pro nás dobře. Druhá situace byla pěkně vypracovaná po pravé straně, míč se dostal k němu, otočil se kolem soupeře a Hláďa byl ve výborném postavení, hladový, šel do vápna dát gól a to se mu podařilo. Kuba měl na vítězství velký podíl, potřebuje servis ostatních a dnes jsme díky kolektivnímu výkonu a jeho přínosu zápas dokázali vyhrát.“

Potud tedy pozitiva – zápas měl ovšem i stinné stránky. O obrazu hry v úvodu už byla řeč, Zbrojovka navíc pro nejbližší zápas přišla minimálně o jednoho hráče. „Jirka Texl měl zdravotní problémy a je možné, že příště nebude, vykartoval se Jan Štěrba. Starostí a problémů máme pořád dost,“ litoval Dostálek. A jak to vypadá s dalšími marody? „S Martinem Berkovcem je to o fous lepší, začal s lehkým tréninkem a postupem doby se zapojí do plného. S Honzou Hlavicou to tak dobře nevypadá, možná to bude trvat malinko déle. Kubu Šurala a Lukáše Kryštůfka v procesu ještě nemáme, nemůžeme počítat ani s jedním, to platí i pro Čermáka,“ vypočítával Dostálek, kterému tak mohl činit radost jen návrat uzdravených hráčů Zavadila a Hrabiny. Oba zasáhli do utkání ve druhé půli.

„Zápasů do konce podzimu už tolik nezbývá a budeme to muset dohrát ve stavu, v jakém jsme. Nachystáme se a poskládáme to nejsilnější, co v daný moment bude v kabině sedět,“ uzavřel své zápasové hodnocení kouč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....
OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou
A-tým
08.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

B r n o – Zbrojováci zdolali v dnešním přípravném utkání Opavu 2:1, když o výhře rozhodli...