VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Teplicemi

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Teplicemi

B r n o – Letos podruhé se v ADAX INVEST Areně urodila remíza 2:2. Zatímco v úvodu sezóny proti Slovácku trenéři brali, dnes s Teplicemi je mrzel výrazně víc.

„Duel byl atraktivní pro diváky, pro nás určitě ne. V domácím prostředí chceme vyhrávat a tohle je další zápas, kdy jsme to nezvládli. Neřešili jsme dnes dobře finální fázi a soupeř se prosadil po našich chybách, proto jsme z výsledku velmi, velmi zklamaní,“ hovořil na pozápasové tiskovce trenér Dostálek.

„Chtěli jsme v úvodu být nebezpeční směrem nahoru, nepouštět soupeře přes půlku, což se nám v určitých momentech dařilo. Pak ale přijde situace, kdy si po chybě necháme dát gól, což nás hrozně mrzí. I druhý gól v nastavení padl po chybě, přitom jsme měli míč dvakrát na noze a necháme soupeře zakončit. To nesmíme opakovat a potřebujeme to z naší hry dostat pryč. Ve druhé půli jsme měli snad deset standardek, ale nedokázali jsme se prosadit. To je další věc, na které musíme zapracovat,“ zmínil trenér problémy, které bude s týmem v reprepauze jistě řešit.

Radost trenérům a fanouškům udělal alespoň nigerijský křídelník Alli, který ke třetí letošní asistenci přidal i premiérový gól. „Jsme za to rádi. Potřebujeme od něj takový přínos. Umí obejít hráče, ale někdy neumí situaci ve vápně dobře vyhodnotit. Pořád je to mladý hráč, který potřebuje přivyknout české lize, je hodně taktická a soubojová. Každý zápas, ze kterého má dobrý pocit, ho může motivovat k další práci a věřím, že může být ještě hodně platný,“ chválil Dostálek.

Ten poslal letos poprvé do základní sestavy Matejova, který nahradil vykartovaného Granečného. „Hrál levého beka několik let ve Zlíně, takže jsme toho využili, i když jsme ho přiváděli primárně jako pravého beka. Odehrál zajímavý zápas. Nevyvaroval se chyb, ale co se týče zakládání útoku a kvality přihrávky, v tom je velmi dobrým hráčem.“

Nadcházející reprezentační pauzu Brňané stráví se 14 body na kontě. „Chtěli jsme jich 16, nestalo se. Ale musíme být rádi, pořád jsme nováček a ten první blok jsme celkem zvládli. Ukázali jsme, že se s námi musí počítat. Teď je pauza, bereme to, jak to je. Chceme ten rytmus udržet, s velkou pravděpodobností sehrajeme příští týden přípravné utkání,“ prozradil Dostálek na závěr (podrobnosti zveřejníme na začátku příštího týdne, pokud bude vše definitivně domluveno).

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...