VIDEO: Stál jsem na dobrém místě v dobrý čas, usmíval se Kohoutek

VIDEO: Stál jsem na dobrém místě v dobrý čas, usmíval se Kohoutek

B r n o – Přijít na hřiště jako střídající hráč a rozhodnout zápas? O něčem takovém asi sní hodně malých fotbalistů na startu své kariéry. Osmnáctiletý Ota Kohoutek po včerejšku může říci, že se mu takový sen splnil. Svým gólem totiž rozhodl nečekané drama s Chrudimí a trefil Zbrojovce tři body.

„Texlík střílel do tyče a já jsem stál na dobrém místě v dobrý čas,“ popisoval skromně Kohoutek. „Jenom jsem to uklidil k tyčce. Měl jsem i štěstí, dal jsem na konci gól a teď si můžeme zařvat, tři body jsou doma. Jen se teď moc netěším na vyúčtování, první zápas a první gól, asi to něco bude stát,“ smál se.

Nestává se často, že by v jednom utkání skórovali dva osmnáctiletí hráči. Jedním ze střelců byl včera i Lukáš Endl, který je ještě o měsíc mladší, než Ota. „Do utkání jsme vstoupili dobře, trenér nám říkal, že Chrudim má horší začátky, tak jsme se toho chytli a vstřelili jsme brzy první gól. Pak to trošku upadlo, se štěstím jsme se trefili podruhé, tedy Lukáš Endl. S tím jsme šli do druhé půle, ale přišlo snížení, to jsem šel na hřiště. A pak druhý gól s červenou kartou. Naštěstí jsme to na konci urvali a máme výhru,“ líčil Kohoutek průběh duelu.

Sám Ota možná nečekal, že odehraje až takovou porci minut. „Přede mnou tam byl Texlík, myslel jsem, že dřív půjde on. Ale jsem rád, že mi trenér dal šanci a dopadlo to, jak to dopadlo. Ze začátku jsem byl nervózní, ale po pár minutách to opadlo a snažil jsem se pracovat co nejlépe, abychom zápas dotáhli do vítězného konce,“ vyprávěl na své první tiskovce. „Bary se z beka stáhl za Zavošem do středu a já jsem měl úkol být před nimi pod Kubou Řezníčkem, na desítce. S tím jsem na hřiště šel.“

Gólovou a vítěznou radost si pak po utkání mohl na dálku užít se svými blízkými. „Měl jsem na utkání rodiče, přišlo i pár spoluhráčů z dorostu,“ prozradil hráč, který do Brna přišel z akademie Rapidu Vídeň. „Byl jsem tam tři roky, předtím jsem hrál za Znojmo. Aktuálně jsem členem týmu U19 a mám to štěstí, že můžu zhruba měsíc trénovat s prvním mužstvem.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Fanshop v pondělí mimořádně otevřen
Ostatní
28.11.2021 | Martin Lísal

Fanshop v pondělí mimořádně otevřen

B r n o - S ohledem na enormní zájem o produkty z akce Black Friday bude v pondělí 29. listopadu od...
Utkání v Opavě odloženo
A-tým
27.11.2021 | Martin Lísal

Utkání v Opavě odloženo

B r n o - Utkání 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na hřišti Opavy bylo pro nezpůsobilý terén odloženo...
Pro utkání v Opavě máme k dispozici padesát vstupenek
Ostatní
26.11.2021 | Martin Lísal

Pro utkání v Opavě máme k dispozici padesát vstupenek

B r n o - Na zítřejší závěrečné podzimní utkání v Opavě bude po dohodě klubů k dispozici i padesát...