VIDEO: Radost, pak zklamání. Bod je málo, mrzí Bariše

VIDEO: Radost, pak zklamání. Bod je málo, mrzí Bariše

B r n o - Damián Bariš nastoupil proti Zlínu opět ve středu pole, kde pečlivě sbíral míče a podporoval útok. Nakonec se přimíchal i do klíčové situace zápasu, kdy tři minuty před koncem po opakované dorážce rozvlnil síť a poslal domácí do vedení. Radost slovenského záložníka a celého týmu ale dlouho nevydržela, vítěznou trefu rodákovi z Trenčína sebralo video.

Jak hodnotíš zápas proti Zlínu?
V zápase jsme byli lepší, vytvořili jsme si více šancí a nakonec jsme dali i vytoužený gól, ale ten nebyl uznán. Máme bod, ale to je prostě málo. Měli jsme na vítězství.

Jaká byla z tvého pohledu inkriminovaná situace?
Hned po zápase jsme se na to v šatně dívali. Filas (Daniel Fila) zakončil, brankář to vyrazil, přes obránce to propadlo zpět a já jsem dorážel. Nevím, asi se k tomu nebudu vyjadřovat, jestli to byl faul, nebo ne.

V jednu chvíli člověk slaví gól, ale za chvíli je odvolán. Jaké emoce se v něm vtu chvíli mísí?
Je to těžké. V této době už jsou na to hráči zvyklí, protože situace, kdy se neuzná gól, se dějí snad každý, nebo každý druhý zápas. Radovali jsme hodně, nikdo v tom momentě nečekal, že by tam mohl být nějaký faul. Já osobně jsem až po oslavě viděl, že rozhodčí s videem něco řeší, a když gól neuznal, tak to bylo velké zklamání a taky frustrace. Konečně dáte vítězný gól a najednou vám jej odvolají. Bohužel.

Zlín nedávno absolvoval povinnou karanténu, chtěli jste určitého herního výpadku soupeře využít?
Věděli jsme o tom, že měli tréninkový výpadek. Snažili jsme se to využít, hrát aktivně, napadat a celkově tlačit. To nám vycházelo a troufnu si říci, že jsme jak v prvním, tak ve druhém poločase dominovali. Bylo to ale o šancích, ty jsme neproměnili a zápas skončil 0:0.

Lednovým a únorovým zápasům moc nepřidávají kvality trávníků, že?
Na současných terénech v lize je to těžké. Je potřeba se tomu přizpůsobit a víc se na to soustředit. Není to tolik o fotbale a o nějaké kvalitě, je to spíše o bojovnosti a běhání. Proti Zlínu to nebylo poprvé, i utkání na Bohemce bylo v tomto ohledu těžké. Zvykáme si na to.

Je pro vás určitou útěchou alespoň fakt, že se vaše výkony postupně zlepšují?
Určitě. Chceme se odpíchnout od toho, že výkony se zlepšují a drží se na nějaké úrovni. Musíme v tom pokračovat a vítězství určitě přijdou, respektive začneme sbírat body. Budeme pokračovat v tvrdé práci a držet se toho. Nic nebalíme a nekončíme, to rozhodně ne. Hrajeme až do konce, stále je to otevřené, i když některé týmy se možná vzdalují. Škoda takových zápasů, proti Zlínu jsme se mohli zase my dotáhnout výše do oblasti záchrany. To se sice nepovedlo, ale nepropadáme nějakému skepticismu. Věříme své práci a věříme, že se zachráníme.

Teď vás čekají zápasy se soupeři z vršku tabulky. Troufáte si na ně?
Určitě si troufáme, protože když se podíváte na naše výsledky, tak s papírově silnějšími soupeři, jako Slavia nebo Jablonec, jsme měli dobré výsledky. Každý zápas začíná od 0:0 a nebojíme se, protože chceme získat body s každým.

Díky za rozhovor!

další články

B tým zvítězil v Kuřimi 2:1
B-tým
12.06.2021 | Martin Lísal. FOTO: Jan Svoboda

B tým zvítězil v Kuřimi 2:1

K u ř i m - Brněnská rezerva zvítězila v přípravném utkání na hřišti Kuřimi 2:1. Po bezgólové první...
Na letních kempech Coerver®Coaching zbývá posledních třicet míst!
Mládež
11.06.2021 | Klub

Na letních kempech Coerver®Coaching zbývá posledních...

B r n o - Také v letošním roce pro vás ve spolupráci s programem Coerver®Coaching chystáme...
Béčko sehraje v červnu dva přípravné zápasy
B-tým
09.06.2021 | Martin Lísal

Béčko sehraje v červnu dva přípravné zápasy

B r n o - Fotbalisté brněnského B týmu sehrají před letní přestávkou ještě dva přípravné zápasy. V...