VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem v barvách Zbrojovky zařídil v duelu s Opavou po hodině hry vyrovnání, jeho akce pak předcházela penaltovému faulu v závěru duelu.

Jak hodnotíte těžký zápas s Opavou?
Věděli jsme, že to bude těžké utkání, jako každé ve druhé lize. Na Opavu jsme měli nějaký plán, v některých chvílích se nám jej dařilo plnit, ale na druhou stranu se mi zdálo, že soupeř z jednoduchých odkopů chodil až moc do brejků. To jsme moc dobře nezachytávali. Budeme se na to muset podívat na videu, ale jinak si myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Všichni jsme bojovali a makali naplno, a hlavně se nám podařilo zápas otočit.

Po hodině hry jste obstaral vyrovnání, jak se celá situace seběhla?
Nebyla to úplně moje typická pozice. Nějak jsem se dostal do vápna a viděl jsem, že míč propadnul. Hlaďas (Jan Hladík) bojoval s obráncem, chvíli to tam nějak šmrdlal, ale naštěstí to ke mně nějak propadlo a já už jsem byl připravený hned vystřelit. Nebyla to těžká pozice.

Byl to zároveň váš první soutěžní gól za Zbrojovku, o to je to příjemnější?
Je to příjemné. Občas góly z pozice obránce padají, takže jsem rád. Celý rok jsem v lize gól nedal a celkově těch gólů moc nedávám. Když jsem ale hrál v Bohemce nebo v Karviné ve druhé lize, tak jsem tak čtyři, pět gólů za sezónu dal. Doufám, že tady v Brně na to navážu a že to nezůstane u jednoho gólu. Snad nějaký přidám.

Kolik vás gól bude stát?
Ještě mi nikdo nic neříkal, ale pokladník Šury (Jakub Šural) mě na tréninku určitě zkásne, respektive mi řekne, kolik to bude stát (úsměv).

Celkově jste v utkání Opavě povolili dost jasných šancí. Čím to podle vás bylo?
Jak jsem říkal na začátku, musíme se na to určitě podívat. Zdálo se mi, že chodili do různých situací, ne úplně přečíslení, ale dost se to na nás valilo. Asi jsme byli moc u sebe, nebylo to úplně dobré. Hodně nás opět podržel Berky (Martin Berkovec), stejně jako v Táborsku. Musíme si to vyhodnotit a příště zamezit chybám.

Ligu jste odstartovali dvěma výhrami, to je příjemný začátek sezóny, souhlasíte?
Samozřejmě je příjemné, když vyhrajete těžké utkání v Táborsku, což se nám podařilo potvrdit i doma proti Opavě. Obě dvě strašně náročná utkání, jak jsem říkal, a jsme rádi za výhry. Super začátek, ale ještě nás čeká hodně práce a bude to ještě hodně těžké – máme před sebou celou sezónu.

Jak se vám líbila atmosféra na stadionu?
Atmosféra byla super. Nevím přesně, kolik dorazilo fanoušků, ale celkově byla dobrá atmosféra a všem fanouškům děkujeme, že přišli a povzbuzovali nás.

Díky za rozhovor!

další články

PREVIEW: V devátém kole míříme do Ústí!
A-tým
23.09.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: V devátém kole míříme do Ústí!

B r n o - Devátým soupeřem Zbrojovky bude v letošní sezóně tým FK Ústí nad Labem. Na hřišti...
U13: Vítězství v Hodoníně
Mládež
22.09.2021 | Martin Lísal

U13: Vítězství v Hodoníně

H o d o n í n - Mladší žáci Zbrojovky (U13) zvítězili ve středečním utkání na hřišti Hodonína 13:3....
U12: Hladká výhra v Hodoníně
Mládež
22.09.2021 | Martin Lísal

U12: Hladká výhra v Hodoníně

H o d o n í n - Mladší žáci Zbrojovky (U12) sehráli po dvou týdnech další ligové utkání. Na hřišti...