VIDEO: Dva rohy, dva góly. Snad jsme se vrátili na vítěznou vlnu, věří Ševčík

VIDEO: Dva rohy, dva góly. Snad jsme se vrátili na vítěznou vlnu, věří Ševčík

B r n o – Dva dny po devatenáctých narozeninách nastoupil Michal Ševčík premiérově v základní sestavě do ligového utkání. A zrovna proti Jihlavě, kde v minulém ročníku hostoval. Zápas nakonec ozdobil dvojicí parádních gólových centrů.

Trochu to připomínalo srpen 2014. Dvacetiletý Jan Sýkora hrál svůj druhý ligový zápas v životě, ve druhé půli poslal od rohového praporku dva přesné míče a pomohl tak k výhře 3:0 proti Hradci Králové. Podobný kousek se povedl v červnu 2020 v utkání s Třincem tehdy také dvacetiletému Ondrovi Pachlopníkovi. Teď je napodobil o rok mladší Michal.

Při prvním rohu se k míči nejprve postavil Pavel Zavadil, tradiční exekutor rohových kopů si pak rychle prohodil místo právě s Michalem. A Jihlavu tento kousek dokonale zaskočil. „Den před utkáním jsme rohy trénovali. Třikrát jsme to takhle zkusili a pokaždé to skončilo gólem, proto padlo rozhodnutí to realizovat i v utkání. Jsem moc rád, že i v něm to vyšlo a mohli jsme oslavit výhru,“ usmíval se Ševčík při vzpomínce na Řezníčkovu gólovou hlavičku. Podobný kousek pak oba zopakovali i ve druhé půli. Dva rohy, dva góly – stoprocentní bilance.

Zdánlivě jasná výhra se ovšem nerodila lehce. „Prvních dvacet minut bylo docela hektických, nedostal jsem se moc do hry. Bylo to spíš takové osahávání soupeřů z obou stran. Pak nás první gól nakopnul, měli jsme nějaký tlak, po dalších gólech jsme pak byli čím dál klidnější a závěr už se dohrával celkem v klidu.“

Své bývalé spoluhráče tedy nakonec Ševa nešetřil. „Dobře mě znali, byli nachystaní, takže to bylo docela těžké a specifické. Přece jen většina z nich jsou kamarádi. S Kryštym jsme se domluvili, že pokud se vyhraje, něco do kabiny zaplatíme. Nedávno jsem měl narozeniny, takže to vyšlo a budu to mít v jednom,“ zmínil spoluhráče Kryštůfka, který v Jihlavě dlouho působil.

Mladý rodák z Třebíče se v základní sestavě objevil už ve středečním pohárovém utkání, start ozdobil gólem. „Jsem strašně rád, že jsem se do základní sestavy dostal. Pohár může být jeden z faktorů, v tom zápase se mi většina věcí podařila a trenér říkal, že si ve středu můžeme říci o místo. Zčásti tak můj start mohl být zapříčiněný tím. Doufám, že jsem předvedl to, co se očekávalo, a příští týden se povede zase naskočit od začátku,“ vzhlíží Ševčík k dalším bitvám.

Do těch Zbrojovka půjde jako druhý tým tabulky. „Škoda Prostějova, kde jsme mohli zůstat na vítězné vlně. Tak jsme se na ni dnes snad vrátili, a doufám, že na dlouhou dobu. A že budeme dnešní výsledek jen potvrzovat.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...