V neděli se představíme v Karviné!

V neděli se představíme v Karviné!

B r n o - FORTUNA:LIGA se přehoupla do března, na Zbrojovku v tomto měsíci čekají tři ligové zápasy. První z nich sehrajeme v neděli 7. března ve 14 hodin na hřišti Karviné, přenáší jej kamery O2 TV.

Náš nejbližší soupeř je v tabulce aktuálně na dvanácté příčce s 25 body na kontě. V posledním utkání Karvinští podlehli v Mladé Boleslavi, předtím brali bod s Libercem a po přestřelce těsně prohráli na Letné.

"Čeká nás vyspělý soupeř, který má zažité herní schéma a velezkušené hráče. Nebude to nic jednoduchého, ale povinnost nám velí odehrát dobrý zápas a pokusit se uhrát body," říká před utkáním trenér Zbrojovky Richard Dostálek.

"Po minulém utkání dostali Karvinští od trenéra za uši a budou koncentrovaní, dobře nachystaní. Víme, že největší kvalitu mají na hrotu útoku, Michal Papadopulos je věž, góly dávat umí, umí i nahrát balon, podržet, kolem sebe má fotbalové, kreativní a pracovité hráče. Naši hráči to vědí, jsou na to nachystaní, bude záležet na momentální formě, kterou ukáží," pokračoval kouč.

Před cestou do Karviné absolvují Zbrojováci ještě jeden trénink. "Ten definitivně rozhodne o nominaci pro utkání. Postupně se nám vracejí hráči po zranění a z karantény, ale je to otázka, kdo se stihne připravit tak, aby mohl k utkání odcestovat," zmínil Dostálek fakt, že z karantény se po Floderovi vrací postupně i Reiter s Dreksou, tréninkové dávky zvyšuje Fousek a s mužstvem už trénuje i gólman Berkovec. Ondřej Vaněk absolvoval v úterý artroskopii a nyní jej tedy čeká pauza.

Zbrojovka má Karviné co oplácet, v podzimním utkání (posledním před dočasným přerušením soutěže) doma podlehla 0:2. A v dosavadních pěti vzájemných duelech nezvítězila - předcházející čtyři výhry z devadesátých let vybojovali Zbrojováci proti FC Karviná, což je jiný a již zaniklý subjekt.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 5 zápasů (0 – 3 – 2), skóre 3:6

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Řezníček, Vraštil, Škoda - Jurčo, Ramirez, Šisler, Budínský, Qose, Ostrák (všichni 1).

Prošli oběma kluby: Jan Moravec, Pavel Dreksa, Peter Štepanovský, Timotej Záhumenský, Martin Berkovec, Jan Sedlák

Poslední vzájemný zápas: 3.10.2020, Zbrojovka - Karviná 0:2. Branky: Qose, Ostrák.

další články

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...
Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze Slovácka bez bodu
21.04.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze...

B R N O - Zápas plný gólových šancí, gólů a karet. Přesně tak vypadalo osmadvacáté kolo...