sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Už jsem si v Brně za ten rok zvykl, usmívá se Bariš

Už jsem si v Brně za ten rok zvykl, usmívá se Bariš

B r n o - Druhý týden přípravy je pořádně vypečený, teploty pravidelně překračují třicítku a dva tréninky denně tak jsou poměrně výživné. "Ale při tréninku to nějak nevnímáme," prozrazuje Damián Bariš.

27.06.2019 | Martin Lísal

 

Čtyřiadvacetiletý záložník načíná ve Zbrojovce druhou sezónu, do Brna přišel před rokem. "Už jsem si tu zvykl a navigaci používat nemusím," usmívá se. "Jsem tu naučený, už vím, kam a kudy jít. Líbí se mi tu, Brno je ideální místo k životu."

Zrovna teď ale na další poznávání města nemá moc času. Dva tréninky denně v ostrém tempu, na konci týdne zápas. Takový je nejbližší program Zbrojováků. "Příprava je vždycky podobná, liší se v detailech. Tréninky jsou těžké, ale bez toho to nejde. Někdy to při těch teplotách není snadné, ale přes trénink to nevnímáme, soustředíme se na to, abychom odtrénovali, co máme. K létu to patří a víme, že nám to pomůže."

Co se týče zápasů, v prvním týdnu sehráli Brňané dva - oba proti ligovým soupeřům. "A oba se hrály pěkně v tempu, hra byla důraznější, mužstva i hráči se v přípravě snaží. Myslím, že to byly dobré zápasy proti ligovým týmům. Točily se dvě jedenáctky, teď už to asi bude stálejší," přemítá Bariš, který v obou duelech odehrál poločas.

Nyní čeká na Zbrojovku Jihlava, tedy tradiční soupeř posledních let a druholigový souputník. "Ale nebereme to tak, že by to měl být nějaký prestižní zápas. Kádry se mění, hlavně v létě, takže to bude trošku jiná Jihlava, než minulý rok. Jde hlavně o to, abychom se co nejlépe nachystali na prvního ostrého soupeře."

Tím bude Vlašim, kam Zbrojováci míří v prvním kole. "Moc jsme los neřešili, protože to je věc, kterou nemůžete ovlivnit. A pro nás platí to, co před rokem, musíme hrát stejně doma i venku, proti jakémukoliv soupeři, jen to nám přinese body a úspěch," ví slovenský středopolař.

Navzdory tomu, že Damián nepatří ke služebně nejstarším, vysloužil si během jara jedno privilegium - rozeřvává vítězný pokřik. "Hledali jsme nový, tak jsem po jednom zápase řekl, že zkusím zakřičet tenhle. A chalanům se to líbilo, tak jsme to pak už měli po každém vítězném utkání," směje se. "Používali jsme ho ještě v Trenčíně, pak se díky dalším hráčům rozšířil dál a teď už je i v Brně. Chytlo se to, možná i proto, že je to slovensky, i já si to celkem užil, byla to vždycky sranda. Uvidíme, jestli to necháme i na další sezónu."

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz