U16: Zbrojovka ovládla Memoriál Jaroslava Sommernitze!

U16: Zbrojovka ovládla Memoriál Jaroslava Sommernitze!

B r n o - Dorostenci Zbrojovky (U16) se ve dnech 23. a 24. září zúčastnili druhého ročníku Memoriálu Jaroslava Sommernitze. A vedli si výborně - po dvoudenních bojích si odnesli pohár pro vítěze!

"Na turnaj jsme jeli s jednoznačným cílem zvítězit, a to pokud možno dominantním způsobem hry. Klukům jsme po celý turnaj zdůrazňovali důležitost jak herního projevu, tak i sebevědomého a zároveň pokorného vystupování," popisoval trenér "šestnáctky" Jaroslav Borák.

"Naším cílem bylo, aby každý soupeř pocítil, že proti němu stojí Zbrojovka Brno. Věřím, že celkovým vítězstvím i předvedenou hrou a projevem bychom pana Sommernitze potěšili," doplnil.

Jaroslav Sommernitz zemřel v roce 2018 ve věku 64 let. Nejen v brněnském klubu zanechal nesmazatelnou stopu - jako zakladatel sportovních tříd na ZŠ Janouškova měl přímý vliv na výchovu brněnských fotbalových talentů. Kromě toho trénoval i reprezentační výběry a zastával řadu pozic v mládežnických komisích na úrovni města a kraje. Paralelně s tím se věnoval pedagogické činnosti. Za svou práci byl v roce 2014 oceněn prestižní Cenou Dr. Václava Jíry.

Reprezentovali Zbrojovku: Michal Štěpánek, Jan Vychodil - Zdeněk Toman, Tomáš Osvald, Jiří Hamza, Tomáš Kopr, Martin Kovařík, Dominik Pelech, Tomáš Srb, Tomáš Pantok, Jan Novák, Vojtěch Pustina, Tomáš Pelčák, Filip Kutarňa, Michael Klepárník, Sebastian Šíp, Erik Dirda, Andrés Martinéz. Trenéři Jaroslav Borák a Luboslav Hnát.

další články

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše
Ostatní
22.10.2020 | Martin Lísal

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na...
Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...
Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní
A-tým
19.10.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat...

B r n o - Za normálních okolností by se Zbrojováci po výjezdu do Jablonce chystali na domácí bitvu...