U16: Zbrojovka ovládla Memoriál Jaroslava Sommernitze!

U16: Zbrojovka ovládla Memoriál Jaroslava Sommernitze!

B r n o - Dorostenci Zbrojovky (U16) se ve dnech 23. a 24. září zúčastnili druhého ročníku Memoriálu Jaroslava Sommernitze. A vedli si výborně - po dvoudenních bojích si odnesli pohár pro vítěze!

"Na turnaj jsme jeli s jednoznačným cílem zvítězit, a to pokud možno dominantním způsobem hry. Klukům jsme po celý turnaj zdůrazňovali důležitost jak herního projevu, tak i sebevědomého a zároveň pokorného vystupování," popisoval trenér "šestnáctky" Jaroslav Borák.

"Naším cílem bylo, aby každý soupeř pocítil, že proti němu stojí Zbrojovka Brno. Věřím, že celkovým vítězstvím i předvedenou hrou a projevem bychom pana Sommernitze potěšili," doplnil.

Jaroslav Sommernitz zemřel v roce 2018 ve věku 64 let. Nejen v brněnském klubu zanechal nesmazatelnou stopu - jako zakladatel sportovních tříd na ZŠ Janouškova měl přímý vliv na výchovu brněnských fotbalových talentů. Kromě toho trénoval i reprezentační výběry a zastával řadu pozic v mládežnických komisích na úrovni města a kraje. Paralelně s tím se věnoval pedagogické činnosti. Za svou práci byl v roce 2014 oceněn prestižní Cenou Dr. Václava Jíry.

Reprezentovali Zbrojovku: Michal Štěpánek, Jan Vychodil - Zdeněk Toman, Tomáš Osvald, Jiří Hamza, Tomáš Kopr, Martin Kovařík, Dominik Pelech, Tomáš Srb, Tomáš Pantok, Jan Novák, Vojtěch Pustina, Tomáš Pelčák, Filip Kutarňa, Michael Klepárník, Sebastian Šíp, Erik Dirda, Andrés Martinéz. Trenéři Jaroslav Borák a Luboslav Hnát.

další články

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku
A-tým
19.01.2021 | Martin Lísal

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku

B r n o - Jednadvacetiletý stoper Jakub Černín by měl jarní část sezóny strávit v týmu...
Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí Pernica
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí...

M l a d á B o l e s l a v - Že umí dát z pozice stopera gól, to Luděk Pernica dokázal už...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...