Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní

B r n o - Za normálních okolností by se Zbrojováci po výjezdu do Jablonce chystali na domácí bitvu s Příbramí. Vinou koronaviru je vše jinak a tým se v omezených podmínkách udržuje v tréninku. Prozatím bez jistoty, kdy se soutěž znovu rozběhne.

"Proti jarní části je tu významný rozdíl v tom, že můžeme trénovat kompletní. Za to jsme samozřejmě rádi. Limitováni jsme pouze v tom, že nemůžeme využít zázemí, šatny, prostory pro regeneraci a třeba posilovnu. Musíme se trochu uskromnit, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout," krčí rameny trenér Machálek.

Tréninkový plán je samozřejmě trochu sázkou do loterie. Nikdo zatím neví, kdy se FORTUNA:LIGA rozjede. "Pokračujeme proto ještě tento týden v kondičním bloku, bude to náročnější. Tréninkové jednotky jsou delší, objemově intenzivnější. Nikdo neví, jak se situace bude dále vyvíjet, jak se nemoc bude dařit zvládat. Čísla jsou extrémní, na druhou stranu pro nás venku riziko nákazy není tak velké. Aktuálně respektujeme daná opatření a sledujeme, jak se vše vyvine. Rozhodnutí není na nás, musíme čekat."

Na dlouhém čekání je pozitivní to, že se do tréninku postupně vrátili marodi Dreksa či Čermák. Pro zranění kotníku naopak vypadl reprezentant Růsek. "Můžeme hráče pomalu dostávat do tréninkové zátěže, na druhou stranu nemůžeme hrát ani přípravné zápasy. Doba je složitá, což platí i pro mladé hráče, ať už v béčku, v mládeži, nebo na hostování. Jsou v nejlepších letech a přicházejí o zápasovou praxi. Nedá se nic dělat, musíme se přizpůsobit," je si vědom Machálek.

Ten musí se svými svěřenci ještě v tomto týdnu trénovat v řečkovickém azylu. "Řečkovicím děkujeme, jsme rádi, že nám takto pomáhají a vycházejí vstříc. Návrat na Srbskou závisí na počasí. Zatím je předpoklad, že se na tréninkové hriště vrátíme ve středu," prozradil kouč.

další články

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...
Záchranářský souboj bez vítěze, Zbrojovka remizovala v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Záchranářský souboj bez vítěze, Zbrojovka remizovala v...

B R N O - První duel po krátké zimní pauze vyslal Zbrojovku do Čech, kde se v rámci patnáctého kola...
Z HISTORIE: Nejčasnější jarní premiéry Zbrojováků
Ostatní
16.01.2021 | Martin Lísal, Jiří Novotný

Z HISTORIE: Nejčasnější jarní premiéry Zbrojováků

B r n o - Bojovat o ligové body 15. ledna? Letošní ročník FORTUNA:LIGY stanovil v tomto ohledu...