Tipsport liga končí, v duelu o umístění čeká na Zbrojovku Třinec

Tipsport liga končí, v duelu o umístění čeká na Zbrojovku Třinec

B r n o - V sobotu 25. ledna odehraje Zbrojovka poslední zápas zimní Tipsport ligy, o umístění se střetne s druholigovým Třincem. Hrát se bude tradičně v areálu TCM Brněnské Ivanovice, výkop proběhne v pravé poledne.

O sestavě, která do utkání naskočí, ještě rozhodnuto není. Pravděpodobně však trenéři zvolí podobný model, jako v předchozích utkáních. Z areálu bude zajištěn online přenos.

Od 14 hodin pak skončí brněnské pořadatelství turnaje utkáním Znojma s Frýdkem-Místkem. Vstupné činí tradičně 30 Kč (ženy, děti, majitelé ZTP průkazu a permanentkáři zdarma). Do areálu TCM se dostanete spoji 40 a 48, které vyjíždějí ze zastávky Úzká - cílová zastávka je Ivanovické náměstí a autobusy jezdí v sobotu každých 20 minut.

Něco k soupeři

Aktuálně dvanáctý celek druholigové tabulky má před jarní částí podobné starosti jako Zbrojovka. Od patnácté příčky jej totiž dělí ve vyrovnané tabulce jediný bod. Třinec se trápí zejména doma, získal zde pouhých pět bodů (venku deset) a je v tomto ohledu nejhorším celkem v soutěži.

V kádru soupeře figuruje jako hostující hráč i juniorský mistr ČR z loňské sezony, obránce Jan Malík. Na podzim odehrál deset utkání, nechyběl ani v přípravě - v posledním utkání skupiny Tipsport ligy odehrál proti Karviné (2:1) druhý poločas. Nastoupil i proti Frýdku-Místku (3:3), nezasáhl jen do prohraného utkání s Baníkem.

Z těchto výsledků vykrystalizovalo pro Třinec třetí místo v tabulce skupiny D, a tedy možnost zahrát si proti Zbrojovce. Naposledy se oba celky v přípravě střetly 23. ledna 2010, Brňané vyhráli Križkovou brankou 1:0 a čisté konto si připsal gólman Doležal.

V sezoně 2011/12 ovšem došlo ke konfrontaci klubů v druhé lize. V domácím utkání se urodila bezbranková remíza (byl u toho i David Pašek), v odvetě Zbrojovka zvítězila na hřišti Třince 2:1. Vítěznou branku vsítil Mezlík, kromě něj do utkání naskočili i Doležal, Pašek, Pernica, Buchta a Lutonský.

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...