Střelec Škoda o premiéře: Věděli jsme, že to bude těžké, ale o obratu nikdo nepochyboval

Střelec Škoda o premiéře: Věděli jsme, že to bude těžké, ale o obratu nikdo nepochyboval

B r n o - Gól Michala Škody v utkání s Baníkem byl tak trochu symbolický. Právě Michal byl totiž posledním hráčem, který na Srbské dokázal skórovat naposledy. Od té doby střelci Zbrojovky dvakrát mlčeli.

Tehdy se psal 29. duben roku 2013, Zbrojovka góly Zavadila a Škody realizovala obrat (i v tom lze spatřovat podobnost). Pak dvakrát uhrála bezbrankovou remízu - a letos tedy znovu výhra 2:1, jen s prohozením střelců. "Už před zápasem jsem na internetu četl, že jsem posledním domácím střelcem Brna proti Baníku. Říkal jsem si, že by bylo fajn na to navázat, a ono se to nakonec povedlo," usmíval se Škoda. "I to skóre jsme museli otáčet."

Letos Michal rozjásal tribuny o něco dříve, už na konci první půle. "Viděl jsem, že je Pavlenka na čáře hodně roztažený, a zkusil mu míč trefit mezi nohy. Nepřemýšlel jsem v tu chvíli nad tím, že se jedná zrovna o Pavlenku, který má na čáře vynikající reflexy a je jedním z nejlepších gólmanů v lize. Až po utkání jsem si říkal, že je pěkné dát gól zrovna jemu," popisoval střelec onen klíčový moment.

Zbrojovce dodal gól klid a sebevědomí, střelecká smůla byla konečně prolomena - vždyť klub v přípravě neskóroval pětkrát po sobě. "Ale pořád jsme věřili, nepochybovali jsme, že to otočíme. I zápas Teplic se Sigmou ukázal, že věřit se má až do konce, Olomouc ještě v 90. minutě prohrávala 0:2 a nakonec vyrovnala. Gól do poločasu nám ale samozřejmě pomohl, uklidnili jsme se a viděli, že se trefit umíme. Dobré to bylo i pro diváky," je přesvědčený Škoda.

Právě fanoušci se při hodnocení nejen Škodova gólu, ale i výkonu vyjadřovali v diskusích a na sociálních sítích hodně uznale. "Doufám, že diváci byli spokojení s výkonem týmu i mým osobně. Měl jsem v zápase i další momenty, které jsem ovšem řešil špatně. Třeba střelu v první půli, kdy jsem mohl ještě chvilku pokračovat s míčem, nebo přihrát Zubovi, který by šel sám na branku. Nebo tu hlavičku ve druhém poločase - to jsem zkoušel mířit k tyči, místo abych vystřelil normálně čelem," hledal na svém výkonu i rezervy.

Během jednoho kola jsme dali gól poprvé

Suma sumárum, výsledkem byla vítězná premiéra, byť body se nerodily lehce. "Nám bylo jasné, že to bude těžký zápas. Když začíná liga, je to vždy trochu nervózní. Navíc jsme dostali gól, to bylo nepříjemné a nikdo s tím moc nepočítal, přece jen jsme doufali, že první gól dáme my. Ale povedlo se výsledek otočit a můžeme být spokojení," zhodnotil Škoda zápas.

Leckterý fanoušek možná očekával jednodušší průběh. "To, že Baník nebyl v ideálním rozpoložení, jsme neřešili. Vím, že přípravu má každý nějakou a liga tomu pak nemusí odpovídat. Vemte si Duklu, která porazila i Celtic a pak dostala čtyři góly na Slovácku. I kluci v kabině probírali třeba zimní přípravu, která Brnu také vyšla a pak následovala prohra," přemítal hráč, který hned v prvním utkání udržel gólově krok se zkušenějším bratrem. Ten skóroval den předtím v Plzni. "Hned jsme si volali. Takhle v jednom kole jsme dali oba gól vůbec poprvé. Já byl ale o něco spokojenější, protože jsme vyhráli," usmál se Škoda.

Teď už je nicméně nutné myslet na další zápas, nepochybně těžší. Zbrojovka totiž míří do Boleslavi, kde v posledních zápasech pokaždé inkasovala pět branek. "Zatím řešíme spíš taktické věci, bilanci ne. Ale je pravda, že ani já osobně tam vydařené zápasy neprožil. Teď ovšem Boleslav není v optimálním rozpoložení, prohrála v lize, vypadla z poháru. Budou to samozřejmě chtít zlomit, ale já věřím, že všechno jednou končí a skončí i ta série, kterou v Boleslavi máme," dodal Škoda na adresu nejbližší ligové bitvy.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...