SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci? Růsek s Aldinem góloví!

SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci? Růsek s Aldinem góloví!

B r n o - Poslední reprezentační přestávka roku 2019 je u konce. Ke svým mateřským týmům se připojují i tři Zbrojováci, kterí v tomto období oblékli reprezentační dres. Do hry se dostali Růsek, Aldin i Endl, první dva jmenovaní se prosadili i gólově.

Ofenzivní hráč Antonín Růsek odjížděl s týmem U20 do Nizozemska, kde pomohl získat cenný skalp domácích Oranjes. K výhře 4:1 přispěl Růsek prvním gólem, který vstřelil v 15. minutě. Ze hry šel v 72. minutě za stavu 2:0 pro výběr kouče Žiláka.

Další ofenzivní hráč Ibrahim Aldin potvrdil střeleckou pohodu v týmu U18. Na dvou posledních akcích si připsal tři branky, tentokrát skóroval proti Belgii a pomohl tak k remíze 3:3. V tomto druhém utkání Pinatar Cupu ve Španělsku byl střídán v 56. minutě za stavu 3:1, soupeř poté srovnal. Do duelu s Norskem (2:2) Aldin nezasáhl a v závěrečné bitvě s Anglií (0:1) hrál znovu v základní sestavě a ze hry šel ve 46. minutě.

V týmu U17 nakonec figuroval jen Lukáš Endl, David Jambor z nominace vypadl pro zranění. Se svými spoluhráči se Endl vydal do Anglie, kde změřil nejprve síly s Dánskem. Do hry šel ve 46. minutě, Dánové nakonec zvítězili 3:1. V bitvě s domácím celkem hrál Endl od začátku a vydržel na hřišti až do konce, Anglie zvítězila 2:0.

další články

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci
A-tým
14.05.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci

B r n o – Zbrojováci v páteční předehrávce potvrdili, že se jim venku daří o poznání lépe, než na...
Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek
A-tým
14.05.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek

L I B E R E C - 32. kolo FORTUNA:LIGY zavedlo svěřence Richarda Dostálka na půdu libereckého...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
13.05.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Uplynulý víkend přinesl opět celou řadu fotbalových zápasů, do kterých zasáhli i hráči...