ROZHOVOR: Martin Berkovec před startem přípravy

ROZHOVOR: Martin Berkovec před startem přípravy

B r n o – Gólman Martin Berkovec přišel do Zbrojovky na konci ledna a během jara nakonec odchytal jedenáct duelů, v nichž čtyřikrát vychytal čisté konto. Nyní už pomalu očekává pondělní start přípravy.

„Volných dní jsem využil k tomu, abych dohnal vše, na co v minulých letech díky zahraničnímu angažmá nebyl čas. Makali jsme na baráku, kde je pořád obrovská spousta věcí k udělání a ani teď to není hotové. Navštívil jsem rodiče a příbuzné. Bylo pořád co dělat,“ popisuje Berkovec uplynulé dny.

Během nich musel dvaatřicetiletý gólman vstřebat zklamání ze sestupu a řešit další cestu. „Měl jsem nějaké nabídky zvenku, ale táhlo mě to spíše zůstat. Nerad někde nechávám nedodělanou práci, takže pokračuju dál a v pondělí startujeme,“ hlásí.

Zkušenosti s druhou nejvyšší soutěží Berkovec má, byť poměrně vousaté. „Hostoval jsem v Hlučíně a v Táborsku, když jsem začínal s kariérou. Nějaké představy o soutěži mám, sám jsem na to zvědavý, ale ve výsledku to hlavně záleží na nás. Uvidíme, kdo přijde, kdo zůstane, jaké týmy složí soupeři. Je možné, že permanence pro gólmana nebude taková, to už je pak na nás, jak se s tím popasujeme. Naším úkolem zkrátka je pomoci týmu, jak jen umíme.“

Letní příprava bude pro Berkyho vůbec první v brněnském angažmá, v zimě naskočil rovnou do zápasového kolotoče. „V létě bývá přípravné období kratší, což mají hráči obecně raději. Je to lepší, než běhat někde na mrazu. Nejdeme do toho z nuly, měli jsme individuální plány, takže jsme připravení začít hned zostra,“ uzavírá Martin.

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Matěj Hrabina
A-tým
04.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Matěj Hrabina

B r n o - Součástí zápasového bulletinu byl v neděli i rozhovor s Matějem Hrabinou. Jeho přepis vám...
VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...