Posunuli jsme se zase o kousek dál, těšilo Šustra po první venkovní výhře

Posunuli jsme se zase o kousek dál, těšilo Šustra po první venkovní výhře

Z n o j m o - Tahle výhra přišla vhod. Zbrojovka zvládla jihomoravské derby ve Znojmě na jedničku, zvítězila 1:0 a poprvé v sezóně brala venku tři body. Spokojený tak mohl být i trenér Šustr.

"Utkání bylo v některých fázích z obou stran až zbytečně agresivní, jinak jsem ale přesvědčen, že jsme předváděli fotbal, jaký jsme chtěli hrát. Jediná škoda je, že jsme nezúročili další slibně se rozvíjející akce, mohli jsme dohrávat ve větším klidu. I tak jsme ale pod tlakem dokázali neustále kombinovat a hrát hru, kterou jsme hrát chtěli," hodnotil duel krátce po jeho skončení.

Šancí na pojistku měli Brňané v obou poločasech poměrně dost, zatímco Znojmo pořádně zahrozilo jednou. "Je potřeba říct, že soupeř dobře bránil, nebylo to jednoduché utkání. Nejblíže k rozhodnutí měl na konci Dominik Kříž, kterému šel jako levákovi míč na pravou nohu, i tak by to ale měl proměnit. Několik dobrých střel měl Tonda Růsek, nastřelili jsme tyč. Hráčům jsem po utkání řekl, že su hrdý na to, jaký výkon podali, a že vím, že tohle byla první brzda, kterou odstranili. Posunuli jsme se zase o kousek dál. Budeme ale pracovat pořád stejně, chceme hrát doma i venku stejný fotbal, protože jen když budeme úspěšní i venku, můžeme pomýšlet na postup," zopakoval Šustr.

Kouč udělal pro utkání oproti minulému duelu tři změny. Krejčí musel sedět vinou disciplinárního trestu, na lavičce zůstali Kříž s Lutonským, naopak v základu nastoupili Štepanovský, Sedlák a Bariš. Všichni tři se dostali do zajímavých možností, přičemž Bariš tu svou proměnil a rozhodl. "Opakuju, že všichni hráči se perou neustále o své místo a je jedno, jak se kdo jmenuje. Bary mi ukázal na tréninku, že do sestavy patří, což měl zjednodušené tím, že Laďa měl stopku. Plnil to, co měl, hrál odvážně a byl za to odměněn gólem, su rád i za něho. Řekl si o svoje místo a díky tomu hraje," uvedl Šustr na adresu slovenského středopolaře.

Tázán byl také na to, jak ze svého pohledu viděl "červený" faul exbrněnského Štrombacha. "Z hráčského hlediska ho dovedu pochopit - motivaci měl hozenou na maximum, chtěl se ukázat, v Brně působil, to pak může dojít k takové situaci. Spíše je potřeba s hráči neustále pracovat, aby věděli, že tyhle věci by ve hře neměly být."

A že by vyloučení Zbrojovce nějak usnadilo závěr zápasu? "Nemusí to tak vždycky ve fotbale být, vemte si třeba minulé utkání Baníku se Slavií. My v tu chvíli začali zbytečně nakopávat balóny, byť jsme některé situace mohli víc hrát," uzavřel Šustr své hodnocení.

další články

Podpořte Zbrojovku díky iniciativě #zasvujtym!
Ostatní
25.05.2020 | Tisková zpráva

Podpořte Zbrojovku díky iniciativě #zasvujtym!

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA je zpět! Jak to krásně zní! Složité období jsme společně přečkali a nyní se...
Informace pro fanoušky a partnery k opětovnému startu FN:L
A-tým
22.05.2020 | Martin Lísal

Informace pro fanoušky a partnery k opětovnému startu...

B r n o – Už za týden jdeme znovu do boje! Bohužel zatím bez fanoušků – v souladu s podmínkami...
Pojď fandit s legendami Zbrojovky na Tribunu Štatl!
Ostatní
21.05.2020 | Martin Lísal

Pojď fandit s legendami Zbrojovky na Tribunu Štatl!

B r n o - Každý ví, že fotbal se nejlépe sleduje ze zaplněné tribuny. To teď bohužel ještě není...