PREVIEW: Základní část zakončíme na Slovácku!

PREVIEW: Základní část zakončíme na Slovácku!

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky završí základní část FORTUNA:LIGY utkáním na hřišti Slovácka. Hraje se v neděli 30. dubna v 15 hodin, duel přenáší O2 TV.

Slovácko se v tabulce nachází na páté pozici se 43 body. V posledním utkání prohrálo v Pardubicích 1:3, předtím ovšem obralo o body pražskou Spartu (1:1). Kolo před koncem už má jistou účast ve finálové nadstavbě, kde se s Bohemians a Olomoucí porve o čtvrtou příčku.

"Oběma týmům v utkání o něco jde, budou chtít urvat body, protože na konci soutěže se může hodit každý bod. Zápas tak bude mít náboj, navíc oba soupeři jsou i zeměpisně blízko sebe, bude to atraktivní pro fanoušky. Vím, že těch našich přijede hodně," řekl před duelem trenér Hašek.

Ten po několikanásobné středeční improvizaci věří, že na Slovácko pocestuje s početnějším kádrem. "Vrací se Hlavica, možná i Štěrba. Dalších pár tréninků absolvují Souček, který už má za sebou i zápas, Matejov či Divíšek. V minulém utkání jsme i navzdory problémům s kádrem byli nejorganizovanější z dosavadních tří zápasů, teď snad budeme mít při případné reakci na průběh hry ještě více variant," doplnil Hašek.

Na obou stranách pomyslné barikády najdeme borce se zkušenostmi z tábora soupeře. V Brně kdysi působil Jan Kalabiška, třetí nejzkušenější hráč Slovácka po Kadlecovi s Petrželou. Výraznou stopu tu zanechali také trenéři Přibyl a Palinek. Ve Slovácku naopak pět let strávil Josef Divíšek a spoustu gólů tu nastřílel vedoucí mužstva Libor Došek.

Bilance vzájemných zápasů je na straně Zbrojovky, oba sokové se potkávali pouze v rámci samostatné ligy. Úvodní duel letošní sezóny skončil remízou 2:2, v té předloňské pokaždé uspěl domácí celek (Zbrojovka 2:1, Slovácko 4:2).

Vzájemná bilance: 33 zápasů (10 – 8 – 15), skóre 35:44.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Libor Došek (8 - 3 za Slovácko, 5 za Brno).

Prošli oběma kluby: Jan Kalabiška, Luboš Přibyl (trenér brankářů), Jan Palinek (asistent trenéra) - Josef Divíšek, Libor Došek (vedoucí mužstva).

Poslední vzájemný zápas: 30.7.2022, Zbrojovka - Slovácko 2:2. Branky: Ševčík, Přichystal - Holzer, Trávník.


další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...