PREVIEW: Dalším soupeřem jsou Teplice!

PREVIEW: Dalším soupeřem jsou Teplice!

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se ve 23. kole nejvyšší soutěže vypraví do Teplic. Hraje se v neděli 12. března v 15 hodin, duel přenáší O2 Sport.

Tepličtí se v tabulce nacházejí na čtrnácté pozici, na kontě mají dvacet bodů. Hned šestnáct z nich ovšem získali doma, což je v této statistice řadí na páté místo - na stínadelském stadionu tratila body Slavia, Sparta i Plzeň. Vzhledem k jarním výsledkům skončil po minulém kole trenér Jarošík, jeho místo zaujal dosavadní šéftrenér mládeže Frťala.

"Čeká nás nesmírně těžký zápas. S ohledem na onu změnu jsme před utkáním trochu v očekávání a nejistotě, v jakém rozestavení a složení domácí nastoupí. Proto přípravu pojímáme trochu zeširoka. Chystáme se především na to, že nás čeká těžký protivník a bojovný zápas. Impulz v podobě výměny trenéra většinou přináší agresivnější a bojovnější pojetí hry," řekl před cestou na sever Čech trenér Dostálek.

Ten bude nucen po minulém duelu opět sáhnout do sestavy - zranil se Lukáš Endl, osmou žlutou kartu viděl Jakub Šural. "Chystáme se bez těchto hráčů, dále nám chybí dlouhodobě Souček s Fouskem. Máme ještě sobotní trénink na to, abychom složili co nejvhodnější sestavu, která v utkání dokáže uspět," doplnil Dostálek.

Vzájemné zápasy v samostatné lize jsou vzácně vyrovnané - oba soupeři dokázali patnáctkrát vyhrát a patnáct duelů skončilo remízou. To platí pro poslední dva ligové zápasy v Brně (předloni 0:0, na podzim 2:2), stejně tak i pro podzimní pohárový mač - ten Zbrojovka vyhrála 3:2 po prodloužení. V součtu s československou ligou je celková bilance taktéž vyrovnaná.

Na obou stranách nastoupí hráči, kteří mají zkušenost z týmu soupeře. V Teplicích aktuálně hrají Alois Hyčka a Lukáš Mareček, mezi marody je Daniel Fila. Z našeho týmu oblékali dres Teplic Jakub Řezníček a Mohamed Tijani.

Vzájemná bilance: 45 zápasů (15 – 15 – 15), skóre 57:52.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Milan Pacanda (5 branek).
Prošli oběma kluby: Alois Hyčka, Lukáš Mareček, Daniel Fila - Jakub Řezníček, Mohamed Tijani, Libor Došek (vedoucí mužstva).

Poslední vzájemný zápas: 17.9.2022, Zbrojovka - Teplice 2:2. Branky: Alli, Ševčík - Jukl, Kučera.


další články

Ondřej Pachlopník prodloužil ve Zbrojovce smlouvu!
A-tým
30.03.2023 | Martin Lísal

Ondřej Pachlopník prodloužil ve Zbrojovce smlouvu!

B r n o - Zbrojovka se dnes domluvila na pokračování spolupráce s dalším odchovancem. Ofenzivní...
Daniel Polák podepsal svou první profesionální smlouvu!
Mládež
30.03.2023 | Martin Lísal

Daniel Polák podepsal svou první profesionální...

B r n o - Zbrojovka dnes opět rozšiřuje mládežnických hráčů s profesionálním kontraktem. Svou první...
SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?
A-tým
30.03.2023 | Martin Lísal

SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

B r n o - Reprezentační pauza se chýlí ke konci a také vyslanci Zbrojovky se ze svých srazů...